Zespół

ZespółZespół:

Stowarzyszenie tworzy kilkadziesiąt osób, które aktywnie zmieniają Poznań na bardziej Rowerowy. Wśród nas są zarówno ludzie młodzi, jak i doświadczeni działacze społeczni i specjaliści.

Większość naszych działań realizujemy w wydzielonych podgrupach: infrastrukturalnej (pracuje nad projektami dotyczącymi zmian w przestrzeni miasta), edukacyjnej (szerzy wiedzę m. in. na temat bezpiecznej jazdy rowerem, zrównoważonego transportu, poprawnej infrastruktury) i organizacyjno-wizerunkowej (promuje rower jako środek transportu, organizuje eventy i dba o formalności i integrację).

Chcesz nas poznać albo do nas dołączyć? Napisz do nas lub wpadnij na jedno z naszych spotkań. Zapraszamy!

Zarząd
(od 23.05.17)


Andrzej Janowski – prezes. Zabiega o Poznań przyjazny pieszym i rowerzystom.  Lubi działalność społeczną, prowadzi w bramie kamienicy na poznańskim Łazarzu kino sąsiedzkie – Kino w Bramie 46. Rowerem cargo wozi dzieci do żłobka i przedszkola. Z zawodu radca prawny.

 

Agata JajszczykAgata Jajszczyk – wiceprezeska. W pracy dużo czasu spędza przed komputerem – zajmuje się marketingiem internetowym. Poza pracą woli “ruszyć w miasto”, włączać się w działania lokalne. Na rowerze po Poznaniu jeździ od ponad 10 lat – z każdym kolejnym rokiem w coraz liczniejszym towarzystwie i bardzo cieszy ją wzrastająca liczba rowerzystów na ulicach. W Stowarzyszeniu skupia się na działaniach edukacyjnych.

 

Karol Raniszewski – wiceprezes. Stara miłość nie rdzewieje – w jego przypadku do roweru. Od dziecka zapalony rowerzysta, choć potem wiele lat spędził za kierownicą samochodu. Do dwóch kółek powrócił kilka lat temu, przekonując się, że to najszybszy, najwygodniejszy i najprzyjemniejszy środek transportu. Do działania napędza go energia miasta. W stowarzyszeniu dba o to, aby nowe inwestycje w infrastrukturę rowerową były jak najlepszej jakości.

 

Agnieszka Guźniczak-BeimAgnieszka Guźniczak-Beim. Jest przykładem tego, że rowerzystą miejskim nie trzeba się urodzić. Jeździć na rowerze nauczyła się dość późno (w pierwszej klasie podstawówki). Początkowo była “niedzielną rowerzystką”, potem długi czas przekonywała się do roweru jako środka transportu, by teraz od wiosny do jesieni korzystać z niego na co dzień. Kiedy nie jeździ – lata. Uwielbia podróże, odkrywanie nowych miejsc i smaków. W pracy i w Stowarzyszeniu działa w obszarach HR-u i marketingu.

 

Adam Beim

Adam Beim. Z zawodu architekt, z zamiłowania urbanista. Miłośnik miasta i dobrej,  przyjaznej człowiekowi przestrzeni. W pracy (i poza nią) dużo podróżuje, podpatrując rowerowe rozwiązania z innych miast. Poza ruchem rowerowym interesuje się tanim lataniem, a wiedzę w tym temacie wykorzystuje w praktyce. W Stowarzyszeniu od wielu lat.

 

TTadeusz Mirskiadeusz Mirski. Absolwent gospodarki przestrzennej i zarządzania – na co dzień pracujący przede wszystkim przy projektach informatycznych. Z natury uśmiechnięty organizator. Pasjonat miasta i ludzi. Marzy mu się Poznań stwarzający im możliwości rozwoju, miasto z przyjazną przestrzenią i zrównoważonym transportem. Trudności mu niestraszne, zakasuje rękawy i działa!


Komisja Rewizyjna

Aleksandra Borawska-Melnyk (przewodnicząca)
Jan Felcyn (zastępca przewodniczącej)
Krzysztof Penczyński

Kontakt:

kontakt@rowerowypoznan.pl