Zespół

ZespółZespół:

Stowarzyszenie tworzy kilkadziesiąt osób, które aktywnie zmieniają Poznań na bardziej Rowerowy. Wśród nas są zarówno ludzie młodzi, jak i doświadczeni działacze społeczni i specjaliści.

Większość naszych działań realizujemy w wydzielonych podgrupach: infrastrukturalnej (pracuje nad projektami dotyczącymi zmian w przestrzeni miasta), edukacyjnej (szerzy wiedzę m. in. na temat bezpiecznej jazdy rowerem, zrównoważonego transportu, poprawnej infrastruktury) i organizacyjno-wizerunkowej (promuje rower jako środek transportu, organizuje eventy i dba o formalności i integrację).

Chcesz nas poznać albo do nas dołączyć? Napisz do nas lub wpadnij na jedno z naszych spotkań. Zapraszamy!

Zarząd
(od 15.06.2018)


Andrzej Janowski
Andrzej Janowski – prezes. Zabiega o Poznań przyjazny pieszym i rowerzystom.  Lubi działalność społeczną, prowadzi w bramie kamienicy na poznańskim Łazarzu kino sąsiedzkie – Kino w Bramie 46. Rowerem cargo wozi dzieci do żłobka i przedszkola. Z zawodu radca prawny.

 

 

Marcin Sowa Marcin Sowa – wiceprezes. Rower traktuje jako codzienny środek transportu i odskocznię od służbowego używania samochodu. Zależy mu na tym, by rowerem po Poznaniu mogli jeździć zarówno wytrawni i doświadczeni rowerzyści, rodzice z małymi dziećmi, jak i osoby starsze – słowem, by miasto było dla wszystkich. W stowarzyszeniu zajmuje się głównie infrastrukturą rowerową.

 

Karol RaniszewskiKarol Raniszewski – wiceprezes. Stara miłość nie rdzewieje – w jego przypadku do roweru. Od dziecka zapalony rowerzysta, choć potem wiele lat spędził za kierownicą samochodu. Do dwóch kółek powrócił kilka lat temu, przekonując się, że to najszybszy, najwygodniejszy i najprzyjemniejszy środek transportu. Do działania napędza go energia miasta. W stowarzyszeniu dba o to, aby nowe inwestycje w infrastrukturę rowerową były jak najlepszej jakości.

 

Agnieszka Guźniczak-BeimAgnieszka Guźniczak-Beim. Jest przykładem tego, że rowerzystą miejskim nie trzeba się urodzić. Jeździć na rowerze nauczyła się dość późno (w pierwszej klasie podstawówki). Początkowo była “niedzielną rowerzystką”, potem długi czas przekonywała się do roweru jako środka transportu, by teraz od wiosny do jesieni korzystać z niego na co dzień. Kiedy nie jeździ – lata. Uwielbia podróże, odkrywanie nowych miejsc i smaków. W pracy i w Stowarzyszeniu działa w obszarach HR-u i marketingu.

 

Adam Beim

Adam Beim. Z zawodu architekt, z zamiłowania urbanista. Miłośnik miasta i dobrej,  przyjaznej człowiekowi przestrzeni. W pracy (i poza nią) dużo podróżuje, podpatrując rowerowe rozwiązania z innych miast. Poza ruchem rowerowym interesuje się tanim lataniem, a wiedzę w tym temacie wykorzystuje w praktyce. W Stowarzyszeniu od wielu lat.

 

TTadeusz Mirskiadeusz Mirski. Absolwent gospodarki przestrzennej i zarządzania – na co dzień pracujący przede wszystkim przy projektach informatycznych. Z natury uśmiechnięty organizator. Pasjonat miasta i ludzi. Marzy mu się Poznań stwarzający im możliwości rozwoju, miasto z przyjazną przestrzenią i zrównoważonym transportem. Trudności mu niestraszne, zakasuje rękawy i działa!

 

Komisja Rewizyjna

Aleksandra Borawska-Melnyk (przewodnicząca)
Jan Felcyn
Marta Sztafarek

Kontakt:

kontakt@rowerowypoznan.pl