Rowerzyści dla Seniorów: Dołącz do nas!

Spodobał Ci się pomysł? Myślisz o tym, żeby dołączyć do grona wolontariuszy-pilotów, którzy będą jeździć razem z seniorami? Sprawdź, na czym polega to zadanie i zgłoś się!

Strona główna projektu „Rowerzyści dla Seniorów” >>

Nasz projekt polega przede wszystkim na wspólnych przejazdach rikszą z seniorami, ale zależy nam na tym, żeby nie skończył się on na pojedynczych wycieczkach. Liczymy, że wspólne przejazdy będą szansą rozmowy, poznania się i może nawet czasem zbudowania relacji między seniorami i wolontariuszami.

Szukamy zatem osób, które są gotowe się zaangażować, potrafią słuchać, zależy im na drugim człowieku i chciałyby zrobić coś dobrego. My zadbamy, żeby zapewnić Wam odpowiednie przygotowanie i komfortowe warunki do przejazdów.

Na co możesz liczyć?

  • Każdy wolontariusz na początku przejdzie szkolenie uwzględniające obsługę rikszy, kontakt z seniorami, kontakt z DPS, naukę pierwszej pomocy i organizację pracy
  • Riksza posiada wspomaganie elektryczne, które płynnie wspiera osobę prowadzącą pojazd. Wygodnie nią pojadą nawet osoby bez większej siły fizycznej czy kondycji.
  • Riksza jest odpowiednio wyposażona w zabezpieczenia, apteczkę, koce i najpotrzebniejsze materiały. Będzie regularnie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa.
  • Nasi opiekunowie będą cały czas czuwać nad projektem, pomagać wolontariuszom i seniorom, na bieżąco rozwiązując wszystkie wątpliwości.
  • Wolontariusze będą odpowiednio ubezpieczeni.

Czego my oczekujemy?

  • Otwartości na seniorów i umiejętności pracy z nimi. Zrozumienia dla ludzkich słabości, humorów, potrzeb zdrowotnych.
  • Odpowiedzialności. Na drodze, w kontaktach z seniorami i kontaktach z nami.
  • Regularnej dostępności w godzinach między 13:00 a 17:00 (godziny preferowane przez seniorów) w dowolnym dniu tygodnia. Nie chodzi nam o pojedyncze przygody, a osoby, które mogą się zaangażować. Nie potrzeba dużo czasu. Pojedynczy przejazd może trwać 45 minut maksymalnie do dwóch godzin.
  • Udziału w szkoleniu dla wolontariuszy na start. Pierwsze szkolenie odbyło się 12 maja (sobota). Kolejne planowane jest pod koniec czerwca. Jeśli zgłosisz się teraz, na pewno się wcześniej przypomnimy!

Jeśli masz możliwość wzięcia udziału w projekcie, zgłoś się! Czekamy na Ciebie!
A może znasz kogoś, komu możesz go polecić? Podziel się informacją!

Wypełnij formularz poniżej. Jeśli masz jakieś pytania, możesz je wysłać pod adres: seniorzy@rowerowypoznan.pl