Rok 2022 obfitował w mnóstwo rowerowych wydarzeń, które zorganizowaliśmy dla mieszkańców i mieszkanek Poznania. Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą częścią naszego podsumowania 2022 roku, która dotyczy działań w obszarze społeczny!

Wybraliśmy 10 najciekawszych inicjatyw rowerowych, które gromadziły najwięcej uczestników, przyciągały uwagę mediów i z których jesteśmy najbardziej dumni. W 2022 roku zorganizowaliśmy m.in. wielki przejazd „Rzeka Rowerów”, pomagaliśmy uchodźcom zaaklimatyzować się w Poznaniu w ramach akcji „Rower Ukraina” oraz edukowaliśmy małych i dużych!

Dzięki Wam i dla Was działamy, aby popularyzować w Poznaniu ruch rowerowy w codziennym życiu. Mnogość działań to także efekt rosnącej liczby wolontariuszy i wolontariuszek Rowerowego Poznania. Dziękujemy za kolejny wspólny rok!

Podsumowanie działań społecznych w 2022 roku

1) Rzeka Rowerów – w sierpniu przejechała wielka parada rowerowa przez centrum Poznania z mnóstwem atrakcji i finałowym piknikiem rodzinnym pod Bramą Poznania.

2) Rower Ukraina – zorganizowaliśmy akcję przekazywania nieużywanych na co dzień rowerów od mieszkańców Poznania dla przyjeżdżających z Ukrainy rodzin, które uciekły przed wojną.

3) Rowerowe Powitanie Wiosny – tradycyjny marcowy przejazd miał w minionym roku żółto-niebieskie barwy, a na jego finał spłonął rosyjski czołg!

4) Rowery i nauka – jeszcze w styczniu zorganizowaliśmy spotkanie z dr Natalią Barbour z Uniwersytetu Technologicznego w Delft i poznańskimi naukowcami zajmującymi się transportem.

5) Tweed Ride Poznań – we wrześniu odbyła się ósma edycja wyjątkowego w skali Polski stylowego przejazdu rowerowego.

6) Rowerowa Szkoła – prowadziliśmy rowerowe lekcje w poznańskich szkołach oraz zorganizowaliśmy pierwszy w mieście egzamin na kartę rowerową w stylu holenderskim.

7) Poznański Budżet Obywatelski – w tegorocznej edycji wygrały trzy nasze projekty: na Starym Mieście, Piątkowie i Wildzie na łączną kwotę 2,24 mln zł!

8) Kampania “Zamiast PST pojedź rowerem i zyskaj na czasie!” – zachęcaliśmy mieszkańców Poznania do dojazdów do pracy rowerem w związku z remontem linii tramwajowej.

9) Park(ing) Day 2022 i Dni Świętomarcińskie 2022 – braliśmy udział w kilku rodzinny festynach, gdzie promowaliśmy miejski ruch rowerowy, edukowaliśmy i animowaliśmy najmłodszych.

10) Budujemy silny zespół wolontariuszy i wolontariuszek Rowerowego Poznania!Organizowaliśmy wewnętrzne wydarzenia stowarzyszenia, które nas edukowały i integrowały – były to m.in. przejazdy techniczne po infrastrukturze rowerowej, piknik rowerowy, mikołajki rowerowe, wycieczka integracyjna do Gdańska i regularna gra w siatkówkę.

Wesprzyj nas!

Lubisz nasze inicjatywy? Chcesz, aby Poznań był przyjazny dla mieszkańców wybierających rower jako środek transportu? Wesprzyj nasze działania! Zachęcamy do:

  • Przekazania nam 1,5% podatku na OPP – nasz KRS: 0000100596
  • Wpłacania darowizn na konto bankowe: 47 1940 1076 3038 5212 0000 0000