Akademia Rowerowa PoznańRuszamy z nowym projektem skierowanym do uczniów poznańskich szkół! Akademia Rowerowa ma im pomóc w zdobyciu niezbędnej wiedzy, aby bezpiecznie i komfortowo mogli poruszać się po mieście. Każda zgłoszona klasa weźmie udział w prezentacji, mini-warsztatach i konkursie. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Akademia Rowerowa to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Poznaniu (wiek 9-16 lat; odpowiednio klasy IV-VI i I-III) oraz ich nauczycieli. Jego istotą jest zainicjowanie szerszej zmiany społecznej poprzez zarysowanie kontekstu powszechnego wykorzystywania roweru.

Głównym celem projektu jest zmiana postaw i świadomości dzieci oraz młodzieży w zakresie:

  • znaczenia wyboru środka transportu w codziennych podróżach zarówno dla jednostek, jak i całej społeczności miejskiej,
  • odpowiedzialnego użytkowania roweru, zgodnego z przepisami oraz zasadami bezpieczeństwa.

Obecnie czekamy na Wasze zgłoszenia. W październiku i listopadzie br. dla każdej zgłoszonej klasy odbędą się bezpłatne zajęcia (jedna podwójna lekcja – 1,5h), na których pokazywana będzie prezentacja multimedialna wyjaśniająca m.in. korzyści indywidualne oraz ogólnospołeczne wynikające z codziennych podróży rowerem oraz przeprowadzane będą mini-warsztaty (rzutnik oraz materiały biurowe dostarczy organizator). Będzie też element motywacyjny, czyli konkurs z nagrodami dla najbardziej uważnych uczniów.

Również dla zaangażowanych nauczycieli zorganizujemy spotkania, na których wyjaśnimy wszelkie wątpliwości dotyczące tematów rowerowych (przepisy, bezpieczeństwo, rower jako element zrównoważonego transportu i wiele innych). Być może zainspiruje to nauczycieli do kolejnych prorowerowych działań.

Kontakt i zgłoszenia: marcin.czerkawski@rowerowypoznan.pl, 503 507 859

Logo PoznańProjekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania