bicykle - rowerowe spotkania edukacyjnePrzed nami kolejne spotkania edukacyjne, które organizujemy w Centrum Amarant na Jeżycach. Udział w nich jest bezpłatny. W czerwcu będzie się można m.in. dowiedzieć, jak wygląda sytuacja rowerowa w Poznaniu, jak powinna wyglądać infrastruktura przyjazna rowerzystom, jak wybrać rower i czy może wybrać Poznański Rower Miejski.

BiCYKL #3 – 15.06.2016, godz. 19:00

Na trzecim biCYKLU porozmawiamy m.in. o tym, jak wygląda sytuacja rowerowa w Poznaniu. Ciekawi Cię, kto w naszym mieście decyduje o powstawaniu infrastruktury rowerowej? Chcesz się dowiedzieć, jakie prorowerowe zmiany zaszły w Poznaniu w ostatnich latach? Wspólnie przyjrzymy się też tematyce rowerów miejskich. Gdzie pierwszy powstał pierwszy taki system? Jak wygląda Poznański Rower Miejski na tle innych miast? Jak będzie się rozwijał w najbliższych latach? Na koniec opowiemy o tym, jakie są rodzaje rowerów i które z nich najbardziej nadają się do jazdy po mieście. Poradzimy wam też, jak zabezpieczyć jednoślad przed kradzieżą.

BiCYKL #4 – 22.06.2016, godz. 19:00

Wszyscy mówią o tzw. ścieżkach rowerowych, ale czy one naprawdę istnieją? Jaka jest różnica między drogą a pasem dla rowerów? Jak zagranicą buduje się autostrady rowerowe? Czym jest uspokojenie ruchu i czy pomaga w jakimś stopniu rowerzystom? Kiedy stosuje się kontrapasy rowerowe, a kiedy kontraruch? Czy warto dopuszczać ruch rowerowy na chodnikach? Czym są śluzy rowerowe? Czy nowy tunel i ślimaki pieszo-rowerowe obok City Center są prawidłowo zbudowane?
Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na kolejnym biCyklu.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/477071262490332/