Kandydatko, kandydacie w wyborach do rad osiedli w Poznaniu! Jeśli jednym z Twoich celów jest budowa osiedla bezpiecznego i przyjaznego dla rowerzystów, to tę stronę kierujemy do Ciebie!

W trakcie wyborów do rad osiedli wielu mieszkańców staje przed trudnym wyborem na kogo zagłosować – dla wielu karta do głosowania to po prostu lista nazwisk z wiekiem i wykształceniem. Dlatego chcemy ułatwić decyzję mieszkańcom Poznania – dzięki nam będą mogli kierować się kryterium pro-rowerowości. W tym celu sformułowaliśmy ROWEROWĄ DEKLARACJĘ kandydata/-ki w wyborach do rad osiedli w Poznaniu. Poniżej treść deklaracji oraz informacja jak dołączyć do naszej inicjatywy.

Za kilka dni opublikujemy pierwszą wersję listy osób, które dołączyły do ROWEROWEJ DEKLARACJI oraz rozpoczniemy promocję w naszych kanałach komunikacji.

Jak dołączyć do ROWEROWEJ DEKLARACJI?

  • Sposób dołączenia do ROWEROWEJ DEKLARACJI jest maksymalnie prosty – wystarczy z nami skontaktować się. Proponujemy, aby to zrobić poprzez dodanie komentarza pod postem na Facebooku – dzięki temu będzie to od razu widoczne dla wielu osób.
  • Koniecznie w swoim zgłoszeniu podaj osiedle na którym kandydujesz. Możesz także podać nazwę komitetu/bloku kandydatów którego jesteś częścią.
  • Śmiało reklamuj się! Gdy otrzymasz od nas potwierdzenie zgłoszenia do ROWEROWEJ DEKLARACJI, możesz to wykorzystać w ramach promowania swojej kandydatury. Poniżej możesz pobrać deklarację w formie grafiki, możesz udostępnić nasz post w mediach społecznościowych, a także wykorzystać we własnych materiałach promocyjnych.

Kto dołączył do ROWEROWEJ DEKLARACJI?

Po kilku dniach od publikacji tej informacji, opublikujemy pierwszą wersję listy kandydatów i kandydatek, którzy dołączyli do ROWEROWEJ DEKLARACJI. Lista będzie na bieżąco aktualizowana oraz promowana za pomocą kanałów komunikacji Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Strona na której pojawi się lista pro-rowerowych kandydatów i kandydatek:
Wybory do rad osiedli w Poznaniu 2019 – ROWEROWA DEKLARACJA

ROWEROWA DEKLARACJA

Jako kandydat/-ka do rady osiedla obiecuję, że po wyborze mnie na radnego/-ą:

  1. będę wspierać rozwój ruchu rowerowego i nowe inwestycje na moim osiedlu, ze szczególnym uwzględnieniem „Programu Rowerowego Miasta Poznania„,
  2. będę pilnować zachowania „Standardów technicznych i wykonawczych dla infrastruktury rowerowej Miasta Poznania” podczas realizacji inwestycji na moim osiedlu,
  3. będę proponować na swoim osiedlu rozwiązania ułatwiające dzieciom dojazdy do szkół (bezpieczna organizacja ruchu w rejonie szkół, parkingi rowerowe, edukacja),
  4. będę wspierać rozwiązania obszarowo poprawiające bezpieczeństwo i komfort ruchu rowerowego (uspokajanie ruchu na osiedlowych ulicach, eliminacja miejsc niebezpiecznych, wdrażanie kontraruchu, zieleń).

Wersja graficzna:

Kliknij, aby pobrać grafikę z deklaracją