Kandydatko, kandydacie w wyborach do rad osiedli w Poznaniu! Jeśli jednym z Twoich celów jest budowa osiedla bezpiecznego i przyjaznego dla rowerzystów, to tę stronę kierujemy do Ciebie!

W trakcie wyborów do rad osiedli wielu mieszkańców staje przed trudnym wyborem na kogo zagłosować – dla wielu karta do głosowania to po prostu lista nazwisk z wiekiem i wykształceniem. Dlatego chcemy ułatwić decyzję mieszkańcom Poznania – dzięki nam będą mogli kierować się kryterium pro-rowerowości. W tym celu sformułowaliśmy ROWEROWĄ DEKLARACJĘ kandydata/-ki w wyborach do rad osiedli w Poznaniu. Poniżej treść deklaracji oraz zapoznaj się z informacjami, jak dołączyć do naszej inicjatywy.

Wybory do rad osiedli w Poznaniu 2024 – na kogo warto głosować? Lista sygnatariuszy Rowerowej Deklaracji >>

Jak dołączyć do ROWEROWEJ DEKLARACJI?

  • Sposób dołączenia do ROWEROWEJ DEKLARACJI jest maksymalnie prosty – wystarczy z nami się skontaktować. Proponujemy, aby to zrobić poprzez dodanie komentarza pod postem na Facebooku – dzięki temu będzie to od razu widoczne dla wielu osób.
  • Koniecznie w swoim zgłoszeniu podaj osiedle, na którym kandydujesz. Możesz także podać nazwę komitetu/bloku kandydatów, którego jesteś częścią, czy numer okręgu.
  • Śmiało reklamuj się! Gdy otrzymasz od nas potwierdzenie zgłoszenia do ROWEROWEJ DEKLARACJI, możesz to wykorzystać w ramach promowania swojej kandydatury. Poniżej możesz pobrać deklarację w formie grafiki, możesz udostępnić nasz post w mediach społecznościowych, a także wykorzystać we własnych materiałach promocyjnych.

Kto dołączył do ROWEROWEJ DEKLARACJI?

Na naszej stronie w osobnym wpisie publikujemy listę kandydatów i kandydatek, którzy dołączyli do ROWEROWEJ DEKLARACJI. Lista jest na bieżąco aktualizowana oraz promowana za pomocą kanałów komunikacji Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Wybory do rad osiedli w Poznaniu 2024 – na kogo warto głosować? Lista sygnatariuszy Rowerowej Deklaracji >>

ROWEROWA DEKLARACJA

Jako kandydat/-ka do rady osiedla obiecuję, że po wyborze mnie na radnego/-ą:

1. Będę dążyć do tego, żeby drogi na moim osiedlu były bezpieczne dla zwykłych osób, które chcą wybrać rower
Będę dążyć do tego, żeby rowerem dało się dojechać bezpiecznie i komfortowo pod wszystkie adresy na moim osiedlu dzięki uspokajaniu ruchu, kontraruchowi rowerowemu czy eliminacji miejsc niebezpiecznych. Zmiany drogowe powinny być wprowadzane zgodnie ze Standardami Rowerowymi dla Miasta Poznania.

2. Będę wspierać realizację Programu Rowerowego Miasta Poznania
Będę wspierać budowę tras rowerowych w Poznaniu zgodnie z prioryterami określonymi w Programie Rowerowym Miasta Poznania. Dzięki temu w najbliższych latach zbudowana zostanie podstawowa spójna sieć tras łączących wszystkie strony miasta zgodnie ze zbadanymi potencjałami ruchu rowerowego.

3. Będę wspierać powszechną edukację rowerową w szkołach
Będę wspierać powszechną edukację rowerową w szkołach na moim osiedlu i bezpieczne warunki dojazdu rowerem, żeby dzieci i młodzież czuły się na drogach bezpiecznie, były bardziej samodzielne i zdrowe.

4. Będę wspierać budowę parkingów rowerowych na moim osiedlu
Będę wspierać budowę bezpiecznych parkingów rowerowych dla osób mieszkających na moim osiedlu oraz mądrze rozlokowanych stojaków.

Wersja graficzna: