Rowerowy rajd gwiaździsty do sanatorium w Ludwikowie k. Mosiny w niedzielę 17 maja

Lubisz jeździć rowerem? Chcesz odkrywać Wielkopolskę nieznaną? Jeśli tak, to Fundacja Pro Bike & Dance wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komornikach, Klubem  Turystyki Rowerowej „Ogniwo” z Poznania, Konarzewskim Towarzystwem Turystycznym i Sekcją Rowerzystów Miejskich Poznań zaprasza turystów rowerowych w niedzielę 17 maja 2015 r. na  rajd gwiaździsty do sanatorium górskiego w Ludwikowie. Trasy są z:

  1. Lubonia – o godz. 10:00 sprzed LOSiR-u przy ul. Kołłątaja 2 – Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym – ok. 17 km
  2. Komornik – o godz. 10:00 z „Ogrodu pamięci” – przez Wielkopolski Park Narodowy – ok. 14 km
  3. Konarzewa – o godz. 9:30 z pętli autobusowej – przez Wypalanki, Trzebaw, Górkę – ok. 18 km
  4. Poznania „Ogniwo” – o godz. 10:00 z przejazdu kolejowego Junikowo – „Grajzerówką” – ok. 20 km
  5. Poznania Sekcja Rowerzystów Miejskich – o godz. 9:00 z Parku Sołackiego – Skórzewo – Chomęcice – Rosnówko – Wielkopolski Park Narodowy – ok. 30 km
  6. dowolna

Na mecie rajdu na Osowej Górze otwartej od 12:00 do 13:30 na uczestników będzie czekała grochówka oraz losowanie upominków. Po posiłku uczestniczy udadzą się na zwiedzanie górskiego sanatorium Ludwikowo: przejście przez park, dom dyrekcji, budynek sanatoryjny z lat 20-tych XX w. Oprowadzać będzie historyk i regionalista Pan Maciej Krzyżański.

Koszt udziału w rajdzie 10,00 zł – grochówka, oprowadzanie i upominki – płatny u kierowników tras na starcie.

Zgłoszenia imienne udziału w rajdzie do 13 maja z podaniem numeru trasy na adres e-mail: iwona.cerba@rower-power.pl lub tel. 794 700 333. W przypadku zgłoszeń po terminie organizatorzy nie gwarantują całości świadczeń.

W rajdzie mogą uczestniczyć osoby dorosłe. Osoby nieletnie mogą uczestniczyć w rajdzie w kaskach i tylko pod opieką rodziców bądź opiekunów. Każdy uczestniczy w rajdzie na własną odpowiedzialność. Ubezpieczenie we własnym zakresie. Powrót z rajdu na własną rękę.

Rajd odbywa się pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Fundatorami upominków dla uczestników są: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Urząd Miejski w Mosinie, Boutique rowerowy ROWER-POWER.

 

Więcej aktualnych informacji o rajdzie na plakacie i na www.rower-power.pl

Plakat rajdu rowerowego do Ludwikowa – kliknij tutaj

Kategorie: Aktualności