Na poznańskim osiedlu Ogrody pojawiły się nowe udogodnienia dla rowerzystów, a także udało się ustalić informacje o nadchodzących kolejnych zmianach w infrastrukturze rowerowej – poniżej szczegółowe omówienie.

Kontraruch rowerowy na Dąbrowskiego

Na osiedlowym odcinku ulicy Dąbrowskiego, pomiędzy ulicami Cienistą a Piękną, została wprowadzona nowa organizacja ruchu, która dopuszcza dwukierunkowy ruch rowerów (kontraruch rowerowy). Formalnie póki co taka organizacja jest jedynie udogodnieniem stricte lokalnym dla mieszkańców Ogrodów, ale…

Droga dla rowerów przy IMiGW

już niedługo mamy nadzieję, że rozpocznie się budowa krótkiego 80-metrowego odcinka drogi dla rowerów na wysokości Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który ułatwi poruszanie się w kierunku Woli i Smochowic. W chwili obecnej gotowy jest już projekt wykonawczy i czekamy na dopełnienie formalności, aby można było ogłosić przetarg na prace budowlane. Miejmy nadzieję, że to rzeczywiście nastąpi szybko (w tym roku).

Pakiet kontraruchów rowerowych dla Ogrodów

Bardziej wnikliwi obserwatorzy załączonych zdjęć pewnie dostrzegli wymalowane krótkie pasy rowerowe na wysokości poprzecznych ulic, które jednocześnie są przekreślone żółtymi liniami. To zwiastuje planowaną realizację kolejnego pakietu kontraruchów rowerowych z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwotnie realizacja zadania w tym rejonie była planowana na przyszły rok, ale nastąpiły zmiany podczas czerwcowej aktualizacji Budżetu Miasta Poznania. Czekamy zatem na ogloszenie przetargu na wykonawcę wdrożenia nowej organizacji ruchu.

Zdjęcia nowo wdrożonego kontraruchu rowerowego na Dąbrowskiego

Kategorie: Aktualności