Po wyborach do rad osiedli: mamy co najmniej 98 pro-rowerowych radnych!

W ostatnią niedzielę 24 marca mieszkańcy Poznania wybierali nowych reprezentantów do rad osiedli. Chociaż frekwencja nie zachwyciła – w skali miasta do urn poszło zaledwie 9,86 proc. uprawnionych do głosowania, to możemy chociaż cieszyć się z wyboru dużej liczby pro-rowerowych radnych.

W wyborach do rad osiedli 2019 Stowarzyszenie Rowerowy Poznań sformułowało ROWEROWĄ DEKLARACJĘ i każda osoba kandydująca mogła zadeklarować chęć dołączenia. Ostatecznie na naszej liście sygnatariuszy deklaracji pojawiły się 144 nazwiska (w sumie w wyborach brało udział 1248 kandydatów). Następnie lista była promowana poprzez nasze kanały komunikacji.

Tekst ROWEROWEJ DEKLARACJI, której sygnatariuszami było 144 kandydatów i kandydatek do rad osiedli

W wyniku głosowania z listy sygnatariuszy ROWEROWEJ DEKLARACJI aż 98 osób zostało wybranych do rad osiedli! Na szczególną uwagę zasługują Osiedle Jeżyce i Osiedle Św. Łazarz – tam grupy “Odnawiamy Jeżyce” i “Czas na Łazarz” wprowadziły komplet kandydatów, czyli po 21 osób. Bardzo dobre wyniki odniosły także grupy “Nasz Grunwald” (Osiedle Grunwald Południe), “Wspólne Naramowice” (Osiedle Naramowice) i “Wilda – przyjazny fyrtel” (Osiedle Wilda). W sumie pro-rowerowych radnych znajdziemy w 21 radach osiedli – poniżej pełna lista.

Gratulujemy nowo wybranym radnym!
Stowarzyszenie Rowerowy Poznań zachęca Państwa do kontaktu w sprawach związanych z rozwojem infrastruktury rowerowej na osiedlach. Służymy też radą podczas opiniowania projektów.

Osiedle Górczyn
GRODZKA Elżbieta

Osiedle Grunwald Południe
KARCZYŃSKI Jakub (Nasz Grunwald)
KLAK-NOWAKOWA Justyna (Nasz Grunwald)
MAĆKOWIAK Monika (Nasz Grunwald)
MIRSKI Tadeusz (Nasz Grunwald)
NOWAK Włodzimierz (Nasz Grunwald)
PREISS Elżbieta (Nasz Grunwald)
SKĄPSKA Renata (Nasz Grunwald)
SOKOŁOWSKI Wojciech (Nasz Grunwald)
WUDARSKI Filip (Nasz Grunwald)
WUDARSKI Tomasz (Nasz Grunwald)

Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki
CZECHANOWSKI Przemysław

Osiedle Jeżyce
AUGUSTYNIAK Wojciech (Odnawiamy Jeżyce)
DELIMATA Piotr (Odnawiamy Jeżyce)
DZIONEK Adam (Odnawiamy Jeżyce)
GŁOGOWSKI Paweł (Odnawiamy Jeżyce)
JERZAK Marek (Odnawiamy Jeżyce)
KIELAR Magda (Odnawiamy Jeżyce)
KOCH Krzysztof (Odnawiamy Jeżyce)
KUBERKA Justyna (Odnawiamy Jeżyce)
KUCZA Marcin (Odnawiamy Jeżyce)
MAJEWSKI Dawid (Odnawiamy Jeżyce)
MIDERSKI Tomasz (Odnawiamy Jeżyce)
MLECZAK Paweł (Odnawiamy Jeżyce)
PAKULSKI Adam (Odnawiamy Jeżyce)
PAKULSKI Grzegorz (Odnawiamy Jeżyce)
PIOTROWSKI Jacek (Odnawiamy Jeżyce)
RAŹNIEWSKI Aleksander (Odnawiamy Jeżyce)
SARBAK Anna (Odnawiamy Jeżyce)
SCHMIDT Filip (Odnawiamy Jeżyce)
SOŁTYSIAK-ŁUCZAK Aleksandra (Odnawiamy Jeżyce)
URBANIAK Piotr (Odnawiamy Jeżyce)
ZADUMIŃSKA Helena (Odnawiamy Jeżyce)

Osiedle Kiekrz
FISZER Sławomir
JAJEŚNICA Karolina Agnieszka

Osiedle Kwiatowe
KUBIAK Damian

Osiedle Ławica
KOBIAŁKA Urszula

Osiedle Naramowice
DUDEK Weronika (Wspólne Naramowice)
KACZYŃSKI Krzysztof (Wspólne Naramowice)
KRAUS Joanna (Wspólne Naramowice)
NOWAK Marta (Wspólne Naramowice)
SOWA Paweł (Wspólne Naramowice)

Osiedle Nowe Winogrady Południe
CEMPURA Lech

Osiedle Piątkowo
KRUŚ Agnieszka (Dla Piątkowa)

PERZ Jan Krzysztof (Nasze Piątkowo)
TOMASZEWSKI Jacek (Nasze Piątkowo)
ZYWERT Radosław (Nasze Piątkowo)

Osiedle Podolany
ROROT Piotr

Osiedle Stare Miasto
DWOREK Tomasz (Aktywni Mieszkańcy – Nowa Rada Osiedla Stare Miasto)
LIMINOWICZ Marcin (Aktywni Mieszkańcy – Nowa Rada Osiedla Stare Miasto)

Osiedle Stare Winogrady
ADAMCZEWSKA Maria Magdalena (Nowi do Rady Stare Winogrady)
JANCZEWSKI Krzysztof (Nowi do Rady Stare Winogrady)
RYBKA Jakub (Nowi do Rady Stare Winogrady)
ZIELIŃSKI Piotr (Nowi do Rady Stare Winogrady)

Osiedle Starołęka-Minikowo-Marlewo, okręg nr I
JANIK Natalia

Osiedle Starołęka-Minikowo-Marlewo, okręg nr II
DANILEWICZ Małgorzata

Osiedle Strzeszyn
GARASZ Ewa (Jeden Strzeszyn)
SCHMIDT Marta (Jeden Strzeszyn)
ZALEWSKA Katarzyna (Jeden Strzeszyn)

MATUSZEWSKA Arleta

Osiedle Szczepankowo-Spławie-Krzesinki
FILIPIAK Krzysztof

Osiedle Św. Łazarz
BADZIŃSKA Sylwia (Czas na Łazarz)
ELLMANN Joanna (Czas na Łazarz)
HOFFMANN Agnieszka (Czas na Łazarz)
JANOWSKI Andrzej (Czas na Łazarz)
KOSIEDOWSKI Wojciech (Czas na Łazarz)
KOSZAL Dorota (Czas na Łazarz)
KOWALCZYK Paweł (Czas na Łazarz)
KRUPA Dawid (Czas na Łazarz)
ŁUKARSKA Janina (Czas na Łazarz)
MARCINIAK Damian (Czas na Łazarz)
MICHALAK-PIETKIEWICZ Agnieszka (Czas na Łazarz)
MODRZYŃSKI Roman (Czas na Łazarz)
NARADOWSKI Tomasz (Czas na Łazarz)
NOWAK Maciej (Czas na Łazarz)
PAKUŁA Marcin (Czas na Łazarz)
PAWELCZYK Szymon (Czas na Łazarz)
SKURZYŃSKI Jakub (Czas na Łazarz)
SMIRNOW Amadeusz (Czas na Łazarz)
STECKA Klaudia (Czas na Łazarz)
STERCZEWSKI Franciszek (Czas na Łazarz)
SZESZUŁA Beata (Czas na Łazarz)

Osiedle Świerczewo
KASPROWICZ Marcin
LEGAWIEC Krzysztof
OSZKINIS Edyta
PAMPUCH Katarzyna
WIERZBICKI Tomasz

Osiedle Umultowo
NOWAK Piotr
SKROBISZ-PAJOR Izabela

Osiedle Wilda
BONK-HAMMERMEISTER Dorota (Wilda – przyjazny fyrtel)
FELCYN Jan (Wilda – przyjazny fyrtel)
GŁADYSIAK Piotr (Wilda – przyjazny fyrtel)
GÓRSKA Karolina (Wilda – przyjazny fyrtel)
SIDORSKI Roman (Wilda – przyjazny fyrtel)
SZTAFAREK Marta (Wilda – przyjazny fyrtel)

Osiedle Wola
CHĘCIŃSKA Agata
GOGOŁKIEWICZ Ewelina
ROGOWSKA Natalia


Dodaj komentarz