Czwartkowy przejazd miał na celu przegląd stanu infrastruktury w Poznaniu i sytuacji rowerzystów w mieście. Udział w nim wzięli m.in. przedstawiciele ZTM, MIR, MPU – a nawet prezydent Wudarski. Przejazd jest częścią audytu, którego efekty poznamy w grudniu.

IMG_2329

W zeszłym tygodniu braliśmy udział – i pomagaliśmy w organizacji – rowerowego przejazdu z urzędnikami w ramach audytu polityki rowerowej Poznania. Odwiedziliśmy Stare Miasto, Wildę, Łazarz, Grunwald i Jeżyce. Przyglądaliśmy się istniejącym rozwiązaniom przyjaznym dla rowerzystów, miejscom szczególnie trudnym, zwracaliśmy uwagę na różne typy nawierzchni czy organizacji ruchu. W czasie przejazdu wielokrotnie przywoływaliśmy doświadczenia, którymi wcześniej sami rowerzyści podzielili się z nami na Facebooku.

Na przejeździe obecny był prezydent Maciej Wudarski, oficer rowerowy Wojciech Makowski, przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Zarządu Transportu Miejskiego – a spośród radnych samotnie Tomasz Wierzbicki.

Jesteśmy przekonani, że po takim przejeździe na pewno znacznie łatwiej będzie zrozumieć urzędnikom nasze rowerowe problemy i potrzeby. Cieszymy się, że są one traktowane poważnie, widoczna jest inicjatywa po stronie Urzędu Miasta.

Przejazd był częścią audytu zleconego przez Wydział Transportu i Zieleni. Wyniki projektu rozpoczętego w tym miesiącu mają być opublikowane w grudniu.