Wielki przejazd rowerowy z okazji nadejścia wiosny już 26 marca 2022 – zapisz tę datę! Weź znajomych, rodzinę i jedziemy wspólnie przez Poznań by nad Wartą tradycyjnie pożegnać Marzannę. Wydarzenie będzie także okazją do wyrażenia solidarności z Ukrainą.

Kluczowe informacje:

  • data: 26 marca 2022, godz. 12:00
  • miejsce startu: Bałtyk (plac między biurowcem a Concordia Design)
  • zakończenie: Most bp. Jordana (ok. godz. 13:15)
  • trasa przejazdu: ok. 6 km (szczegóły poniżej)
  • od godz. 11:00 warsztaty z przystrajania rowerów (szczegóły poniżej) – najlepsze dekoracje zostaną nagrodzone!

Jedziemy z Marzanną, aby pożegnać zimę

Od 29 lat spotykamy się, by razem przegonić mroczne duchy zimy i zaprosić wiosnę do naszych serc oraz na poznańskie fyrtle. W tym roku przejazd z Marzanną ma wyjątkowy charakter. Nie przechodzimy obojętnie obok tego, co dzieje się wokół nas i tegoroczne wydarzenie organizujemy w solidarności z naszymi sąsiadami z Ukrainy. Mamy nadzieję, że po wojennej zimie przyjdzie dla nich wiosna. To czas, w którym powinniśmy być razem i wzajemnie się wspierać. Spotkajmy się więc i bądźmy razem w najbliższą sobotę!

Trasa przejazdu

Przejazd ma długość 6 km i poprowadzony będzie spokojnym tempem dostosowanym do różnego wieku i doświadczenia uczestniczących osób. Jedziemy dla wspólnej przyjemności bycia razem, nie dla wyścigów!

Dokładny przebieg:

Zwierzyniecka – Kaponiera (pełne okrążenie) – Roosevelta (w kierunku południowym) – Most Dworcowy – Matyi – Niezłomnych – Kościuszki (w kierunku wschodnim) – Półwiejska – Kwiatowa – Rybaki (w kierunku północno-wschodnim) – Strzelecka (w kierunku północnym) – Długa (w kierunku wschodnim) – Plac Bernardyński (po zachodniej stronie) – Za Bramką – Plac Kolegiacki – Wodna (w kierunku wschodnim) – Grobla – Mostowa (w kierunku północnym) – Park w Starym Korycie Warty (droga dla rowerów po południowej stronie) – Wartostrada (w kierunku południowym) – Mostowa – Most Rocha – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowo (w kierunku zachodnim) – Rychlewskiego – Wartostrada (w kierunku północnym) – Most Jordana

Dodatkowe atrakcje

Wjedź pięknie w wiosnę – warsztaty z przystrajania rowerów

Zapraszamy na wiosenne warsztaty z przystrajania rowerów i robieniem wianków. Zapewniamy podstawowe materiały i pomoc, ale zachęcamy również do zabrania swoich nożyczek oraz materiałów: kwiaty, gałązki, kolorowe papiery, kartony i inne rzeczy, którymi chcielibyście ozdobić rower! W tym roku w naszych ozdobach łączymy motyw wiosenny z motywem ukraińskim.

Dołączyć można w dowolnym momencie od godziny 11:00. Będziemy obok kawiarni Radość (Roosevelta 22) – tj. plac między Concordia Design a biurowcem Bałtyk (a w razie niepogody w salce w Concordia Design z oznaczoną drogą dojścia).

Pomysły z poprzednich lat:

Konkurs z nagrodami

Osoby, które udekorują swoje rowery najładniej, zostaną nagrodzone! Paczuszkę z lokalnymi poznańskimi produktami przygotował fyrtel.market. Mamy też dla Was przepiękne gadżety od Concordia Design i Rowerowego Poznania!

Napij się na mecie

Przejazd kończy się utopieniem marzanny na Moście Jordana, a na miejscu czekać będzie również dla wszystkich darmowa kawa i herbata z Hyćki.

Wpadnij do knajpki

W Kawiarni Radość na placu w miejscu startu przejazdu dostępna będzie w trakcie eventu zniżka 20% na hasło „Rowerowe Powitanie Wiosny”.

Zapraszamy również do skorzystania z mety na Śródce i odwiedzenia którejś z licznych lokalnych knajpek. W ramach rowerowej soboty będą oferować one przez cały dzień zniżkę 10% na napoje po podaniu hasła „Rowerowy Poznań”. – W akcji biorą udział: Cybina 13, Dynx, Forno Italia, Ghiacci, Gotuyam, Hyćka i Na Winklu.

Wpis aktualizowany (24.03.2022, 20:17)

Kategorie: Aktualności