Czy Wy też czujecie, że koła Waszych rowerów kręcą się szybciej, nawet pod górkę jedzie się lżej, a kierowcy zdają się być bardziej życzliwi? Wiosna zdecydowanie sprzyja rowerzystom, a my chcemy to uczcić! Niezależnie od tego, czy odkurzacie właśnie rower po zimowej przerwie, czy macie za sobą dumnie przejechane kilometry w zimowej aurze, przyłączcie się do naszego powitania wiosny!

Rowerowe Powitanie Wiosny 2017 Poznań, graf. Karol Raniszewski

W sobotę, 25 marca zapraszamy Was na wspólny przejazd i festyn w Parku Tysiąclecia!

Przejazd rowerowy

Wyruszamy spod Starego Marycha o godzinie 11:00. Objedziemy ulice poznańskiego centrum i zatrzymamy się na Moście Jordana. Tam tradycyjnie utopimy w rzece symboliczną rowerową marzannę – symbol trudności, z jakimi spotykają się w Poznaniu rowerzyści. W minionych latach rolę marzanny pełniły m.in. betonowa kostka, wysoki krawężnik, przycisk wzbudzający sygnalizację świetlną dla rowerzystów czy termometr. Nasza marzanna jest oczywiście zawsze ekologiczna i od razu ją odławiamy. Czym będzie tegoroczna marzanna? To nasza niespodzianka!

Z Mostu Jordana koło Bramy Poznania i przez Rondo Śródka pojedziemy do Parku Tysiąclecia na wielki rowerowy piknik!

Rowerowy festyn w Parku Tysiąclecia

Festyn w Parku Tysiąclecia 25 marca organizują Komenda Miejska Policji i Miasto Poznań. Na miejscu będziemy również my z naszym stoiskiem, przy którym będzie można dowiedzieć się o wszystkich najważniejszych sprawach dla rowerzystów. Zaplanowaliśmy między innymi atrakcje dla dzieci, a dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym warsztatem Bike Workshop również możliwość szybkiego przeglądu roweru.

Wydarzenie będzie dla Was dobrą okazją, żeby nas bliżej poznać i porozmawiać. Na wiosnę rozpoczynamy rekrutację do Stowarzyszenia, może chcecie do nas dołączyć?

To nie koniec sobotnich atrakcji! Na festynie znajdziecie stoiska Urzędu Miasta Poznania, WORD i Skoda Szkoła Auto, a wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie oznakować i zarejestrować swoje rowery.

Festyn potrwa do godziny 14:00.

To jak, witacie wiosnę z nami? Do zobaczenia!

 

Wydarzenie na Facebooku. Dołącz i zaproś znajomych >>