Zapraszamy na wielki wspólny rowerowy przejazd przez Poznań! Razem przegońmy mroczne duchy zimy i zaprośmy wiosnę do naszych serc oraz na poznańskie fyrtle. Spotkajmy się i bądźmy razem w najbliższą niedzielę!

💚 START: niedziela, 19 marca, godz. 12:00, park Sołacki, plac przed Portem Sołacz
💚 ZAKOŃCZENIE: ok. godz. 13:15, most Jordana

DODATKOWE ATRAKCJE

💚 Wjedź pięknie w wiosnę
Przystrój swój rower samodzielnie w domu lub zrób to z nami przed przejazdem. Zapewniamy podstawowe materiały (wstążki, bibuły) oraz nożyczki, ale zachęcamy również do zabrania swoich ozdób. Dołączyć można w dowolnym momencie od godziny 11:00 do 11:45. Właściciele najpiękniej przystrojonych rowerów zostaną nagrodzeni na mecie. Tegoroczny motyw przewodni: liczby. W konkursie będzie można wygrać wejściówki do Centrum Szyfrów Enigma i Bramy Poznania oraz gadżety od Rowerowego Poznania.

💚Palenie marzanny
Jak co roku na koniec palimy symboliczną marzannę, która nawiązuje do bieżących problemów. W ostatnich latach paliliśmy m.in. wirus covid czy rosyjski czołg.

💚 Znakowanie rowerów
W tym dniu będzie możliwość oznakowania roweru. Policjanci będą czekać na chętnych w godzinach 12-16 w amfiteatrze Bramy Poznania.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

💚 Przejazd ma długość ok. 7 km. Przejedziemy spokojnym tempem, dostosowanym do możliwości i doświadczenia osób w każdym wieku. Jedziemy dla wspólnej przyjemności bycia razem, nie dla wyścigów!

💚 Na starcie można odebrać bezpłatną mapę Poznania, a na mecie zapewniamy również bezpłatnie kawę i herbatę z Hyćki, restauracji ze Śródki. Ponadto w Porcie Sołacz, restauracji, przy której spotykamy się na starcie, w niedzielny poranek na hasło „Stowarzyszenie Rowerowy Poznań” będzie można dostać gratis napój do śniadania (kawa lub herbata).

💚 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Spotkajmy się razem!

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>