rower kolorowo26 czerwca zapraszamy na rowerowy dzień organizowany w ramach Festiwalu Malta. W programie rowerowa gra miejska, rowerowy piknik i goldprinty.

W najbliższą niedzielę odkrywamy Poznań z perspektywy koła – a właściwie dwóch kółek. Będziemy eksplorować miasto, przygotujemy obraz poznańskiego rowerzysty i sprawdzimy wreszcie, kto jest najszybszy.

Program dnia:

13:00-15:00 // rowerowa gra miejska // ZAPISY: zapisy@malta-festival.pl
15:00-18:00 // rowerowy piknik // WSTĘP WOLNY
18:00-21:00 // goldsprinty // WSTĘP WOLNY

Miejsce: plac Wolności w Poznaniu

 

13:00-15:00 // Rowerowa gra miejska z Rowerowym Poznaniem

Będziemy eksplorować miasto w rowerowej grze miejskiej. Przygotowaliśmy zabawę, w której skoncentrujemy się na poznańskiej infrastrukturze rowerowej. Poszukamy i oznaczymy dziury na drogach; znajdziemy krawężnikowe urwiska, zwrócimy uwagę kierowcom parkującym na naszych trasach. Wszystko na czas!
Przygotujcie rowery i telefony z aparatami.
Zapisy na: zapisy@malta-festival.pl w tytule wpisujcie GRA – Z PERSPEKTYWY KOŁA.
Każda drużyna może liczyć 5 osób.

15:00-18:00 // Rowerowy piknik z Kolektywem Kąpielisko

Samochód czy rower? Wybór zostawia (lub nie) znak w powietrzu. My wybieramy rowery i pozostawienie znaku na wielkoformatowej tkaninie, na której stworzymy obraz poznańskiego rowerzysty. Przejeżdżając przez płótno, uwiecznimy ślady opon, a żeby jeździło się piękniej, stworzymy mikrowazony z kwiatami – idealne by przycmocować do kierownicy.

18:00-21:00 // Goldsprinty z Warszawskim Funduszem Kurierskim & Nightriders

Goldsprinty to szalone wyścigi na rowerach rozwijających bardzo duże prędkości. Zabawa polega jednak na tym, że rowery przytwierdzone są do rolek, a wyścig jest w konwencji gry komputerowej. Żeby udowodnić innym, kto jest najszybszy, trzeba jak najszybciej pedałować. Rowery niemal nie mają oporów, więc dystans kilkuset metrów pokonuje się w zawrotnym tempie, co daje równie wielką dawkę zmęczenia co satysfakcji.
Ścigać może się każdy, kto dosięgnie do pedałów.

 

Dzień pod hasłem „Z perspektywy koła” organizuje Fundacja Malta w ramach Generatora Malta.
Rowerowy Poznań zaangażował się w nie jako partner.