W środę, 17 kwietnia, nasza delegacja odwiedziła Warszawę, żeby wziąć udział w konferencji 4th Polish Bicycle Summit, którą organizował dzienik Rzeczpospolita.

Na konferencji obecne były reprezentacje kilku ambasad, osoby ze świata polityki krajowej i regionalnej, instytucji państwowych i samorządowych, firm, a także organizacji pozarządowych.

Wydarzenie pod hasłem „Rower jako część zrównoważonego transportu” łączyło wątki strategii promowania roweru w codziennym ruchu i organizacji rowerowej turystyki w województwach.

Podczas wydarzenia zostaliśmy wyróżnieni nagrodą specjalną za ponad 30-letni dorobek organizacji i merytoryczny głos w publicznej debacie. To nagroda dla kilku pokoleń osób, które współtworzyły Rowerowy Poznań i wcześniej Sekcję Rowerzystów Miejskich. I my, i nasze Miasto Poznań przeszliśmy w tym czasie wielkie zmiany!

Dziękujemy redakcji i zespołowi Rzeczpospolitej, a w szczególności Hannie Wawrowskiej, spiritus movens całego przedsięwzięcia, za organizację konferencji i docenienie naszej pracy!

Podczas konferencji 4th Polish Bicycle Summit zostaliśmy wyróżnieni nagrodą specjalną za ponad 30-letni dorobek organizacji i merytoryczny głos w publicznej debacie. To nagroda dla kilku pokoleń osób, które współtworzyły Rowerowy Poznań i wcześniej Sekcję Rowerzystów Miejskich.

 

Cały dzień wypełniony był prezentacjami i panelami. Na zdjęciu panel z udziałem reprezentacji ambasad Królestwa Niderlandów, Austrii i Francji, Wiceprezydentem Gdańska, Posłem Frankiem Sterczewskim i przedstawicielem Dutch Cycling Embassy.

 

Mieliśmy przyjemność spotkać się z zespołem znanej na cały świat organizacji Dutch Cycling Embassy i wziąć udział w warsztatach planowania strategii rowerowych.

 

Na scenie z nagrodą to nasza reprezentacja, Marta Sztafarek i Tadeusz Mirski, razem z Hanną Wawrowską z Rzeczpospolitej, główną organizatorką konferencji 4th Polish Bicycle Summit.

 

Przy wypełnianiu PIT-u wskaż nas jako organizację, do której ma trafić Twoje 1,5% podatku.
Te środki pozwalają nam działać dla Poznania!
Stowarzyszenie Rowerowy Poznań – „Sekcja Rowerzystów Miejskich”
KRS: 0000100596