To będzie rowerowy wrzesień!

Już od paru lat wrzesień kojarzy się wielu Poznaniakom z rowerami. To miesiąc, w którym odbywa się Tweed Ride. Stylowi rowerzyści przejeżdżają wtedy przez centrum miasta, wzbudzając zainteresowanie. Najbliższe kilka tygodni przyniesie jeszcze więcej rowerowych atrakcji. Do naszego miasta wybiera się kilkadziesiąt rowerów cargo!

Cargo w pomarańczach – Cargo Bike Festival

Drugi weekend września zaznacza się w tegorocznym kalendarzu w pomarańczowych odcieniach – ten kolor jest motywem przewodnim poznańskiego Cargo Bike Festival. Impreza odbywa się od kilku lat, za każdym razem w innymi polskim mieście. Tym razem właściciele rowerów cargo z całego kraju (i nie tylko) zapraszani są w dniach 10-12 września do Poznania. Podczas zlotu przewidziano wiele atrakcji (zobacz program). Głównym wydarzeniem będzie wyścig rowerów cargo, który odbędzie się na terenie Koszarów Kultury. Zwycięzcy mogą liczyć na ciekawe nagrody, a wszyscy uczestnicy (zapraszamy również osoby z klasycznymi rowerami lub zupełnie bez rowerów) – na ogromne emocje!

Żółte słoneczniki w koszyki – Tweed Ride Poznań

Tradycji musi stać się zadość: ostatnia sobota września należy do fanów tweedu. VII edycja Tweed Ride Poznań – stylowego przejazdu zapowiada się wyjątkowo radośnie! Do dress code’u “szczęśliwej siódemki” wpisane są żółte akcenty i słoneczniki. W wydarzeniu, które zaplanowano na 25 września, nie zabraknie konkursu na najbardziej udaną stylizację. Uczestnicy, których wyróżni jury, otrzymają nagrody – w poprzednich latach były to między innymi atrakcyjne gadżety rowerowe od Rowery Stylowe oraz eleganckie dodatki od Miler Menswear. Co organizatorzy przewidzieli tym razem? Warto sprawdzić! – Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Nowy rok szkolny na 2 kółkach

Wrzesień to taki miesiąc – “łącznik”. Z jednej strony jeszcze żegna nas z latem, z drugiej – wita z jesienią. Dla wielu osób jest to początek nowego rozdziału – w szkole lub przedszkolu. Dobrze, że są już co najmniej dwa weekendy, które zapowiadają się wyjątkowo. Będzie to szansa na odreagowanie jesiennych wyzwań i spędzenia czasu z rodziną. Obie imprezy są otwarte dla wszystkich (wśród uczestników bywają nawet… psy).

Coraz więcej Poznaniaków wybiera rower jako codzienny sposób transportu. W drugi i ostatni weekend września, niech dwa kółka będą też okazją do dobrej zabawy!