Nasza inicjatywa „ Rowerzyści dla Seniorów” nabiera tempa! A w związku z tym organizujemy drugi nabór dla wolontariuszy chętnych, żeby jeździć rikszą wspólnie z seniorami.

W kwietniu rozpoczęliśmy stałą współpracę z Domem Społecznym Ugory, którego mieszkańcami są osoby starsze, często schorowane i samotne. Chcieliśmy zmienić trochę ich rzeczywistość, w którą czasami wkradła się rutyna, i zaproponowaliśmy połączenie pełnych pasji i energii rowerzystów z seniorami, którzy mają wiele własnych doświadczeń i historii.

Idea naszego projektu jest prosta: dzięki wspólnym przejażdżkom rikszą po mieście chcielibyśmy, żeby powstała więź między wolontariuszem a seniorem mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej.

Mamy już pierwsze sukcesy! Udało nam się utworzyć fajną grupę wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas i energię na wspólne wycieczki, rozmowy i inne aktywności z seniorami. Inicjatywa rozwija się z każdym kolejnym przejazdem! Poznajemy się z seniorami i powoli budują się więzi, którym nie przeszkadzają różnice społeczne czy wiekowe.

Chcielibyśmy, by więcej osób miało szansę na zrobienie czegoś dobrego. Dlatego ogłaszamy drugi nabór dla wolontariuszy!

Nasz główny cel to nawiązanie relacji z seniorami z Domu Pomocy Społecznej i umożliwienie im odwiedzenia ciekawych miejsc w Poznaniu za pomocą rikszy. Chcemy, by zniknęły bariery międzypokoleniowe i by osoby starsze miały szansę na włączenie się do życia społecznego.

Jeżeli uważasz, że możesz poświęcić trochę swojego czasu dla innych, lubisz rozmawiać i jeździć na rowerze, to ten projekt jest skierowany do Ciebie!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypełnienia formularza, a my skontaktujemy się z kandydatami i opowiemy więcej o projekcie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE >>

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>