fb_zasilamy2Kolorowym, nocnym przejazdem uczcimy w tym roku Święto Cykliczne. 11 czerwca jedziemy pod hasłem „Zasilamy miasto!”. To będzie klimatyczne, miłe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy! Startujemy spod pomnika Starego Marycha o 21:30.

Święto Cykliczne to ogólnopolskie święto rowerzystów. W tym roku będziemy je celebrować podczas przejazdu, ale nietypowego, bo nocnego! Spotykamy się 11 czerwca o godz. 21.30 pod pomnikiem Starego Marycha na ul. Półwiejskiej. Przejazd zakończymy piknikiem nad Wartą.

„Zasilamy miasto!” to hasło wydarzenia. Chcemy zwrócić uwagę na dobrą energię, która charakteryzuje poruszanie się na rowerze. Jak pokazuje mapa tworzona przez ostatni miesiąc w ramach European Cycling Challenge, ruch rowerowy to alternatywny wobec samochodów, przyjazny krwioobieg Poznania. Rowerzyści codziennie podróżują po całym Poznaniu, do pracy, szkoły, na zakupy i spotkania, poruszając się jedynie siłą swoich mięśni, redukując korki, hałas i zanieczyszczenie. Jazda rowerem to także styl życia, który sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Rowerową pozytywną energię chcemy zaznaczyć przez iluminację naszych pojazdów. Oprócz obowiązkowego oświetlenia, zachęcamy do przybrania roweru w światełka dekoracyjne. Pomysły są przeróżne, liczymy na kreatywność uczestników i zamierzamy ją wynagrodzić!

Dla dwóch najbardziej efektownych rozwiązań przewidziane są nagrody: wieszaki rowerowe z serii Lofoty marki Polyhedra oraz zaproszenia na obiad do smażalni Fish&Chips BRZEG Wschodni / nad Wartą. Ponadto przyznane zostaną 4 wyróżnienia, nagrodzone breloczkami rowerowymi z butiku rowerowego ROWER – POWER oraz koszulkami Święta Cyklicznego. Wieszak z serii Lofoty będzie można także wylosować na stoisku marki Polyhedra na mecie przejazdu.

Chętnych do uczestnictwa w konkursie zapraszamy od godz. 21.10 pod pomnik Starego Marycha, aby zarejestrować się u organizatorów. Regulamin konkursu udostępniamy poniżej.

Świetlny przejazd zakończymy wieczornym piknikiem w nastrojowym miejscu, BRZEG Wschodni / nad Wartą. W tamtejszym barze będzie można zakupić jedzenie i picie, dodatkowo zabrać można własne piknikowe przekąski. Na miejsce nie wnosimy alkoholu.

Piknik będzie okazją do integracji rowerowej społeczności oraz rozmowy z członkami Stowarzyszenia Rowerowy Poznań na temat jego działalności i aktualnych zagadnień miejskich.

Do zobaczenia!

Organizator:

logo Rowerowy Poznań 200

Sponsorzy:

s-polyhedra s-brzeg ROWER-POWER.PL

Regulamin Konkursu „Najlepiej oświetlony rower”

§ 1
Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Rowerowy Poznań – „Sekcja Rowerzystów Miejskich”, ul. Kraszewskiego 8/18, 60-518 Poznań
2. Konkurs odbywa się w dniu 11.06.2016 r., podczas przejazdu rowerowego organizowanego przez Stowarzyszenie. Trasa przejazdu wiedzie spod pomnika Starego Marycha, do plaży Brzeg Wschodni nad Wartą. Przejazd odbędzie się w godzinach 21.30-22.00

§ 2
Przedmiot i cele konkursu
1. Przedmiotem Konkursu jest prezentacja najciekawiej oświetlonego roweru.
2. Celem konkursu jest promocja jazdy na rowerze jako ekologicznego sposobu przemieszczania się po mieście.

§ 3
Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do osób pełnoletnich oraz dzieci, za pisemną zgodą rodziców.

§ 4
Warunki udziału
1. Zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i akceptacja jego warunków.
2. Wykonanie dekoracyjnego oświetlenia roweru.
3. Zgłoszenie udziału w konkursie w dniu 11.06.2016, w godzinach 21.00-21.30, pod pomnikiem Starego Marycha, na ul. Półwiejskiej w Poznaniu.
4. Prezentacja dekoracyjnego oświetlenia, podczas przejazdu rowerowego, spod pomnika Starego Marycha, do plaży Brzeg Wschodni nad Wartą, w godzinach 21.30-22.00

§ 5
Zasady przyznawania nagród
1. Nagrodę przyznaje Komisja, złożone z członków Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.
2. Laureaci otrzymają następujące nagrody:
2 nagrody główne: wieszaki rowerowe z serii Lofoty marki Polyhedra oraz zaproszenia na obiad do smażalni Fish&Chips BRZEG Wschodni / nad Wartą.
4 wyróżnienia: breloczki rowerowe z butiku rowerowego ROWER – POWER oraz koszulki Święta Cyklicznego
4. Decyzje Komisji są ostateczne i nieodwołalne.
5. Odbiór nagrody jest możliwy osobiście, na mecie przejazdu (plaża Brzeg Wschodni nad Wartą w Poznaniu), ok. godz. 22.15.

§ 6
Postanowienia końcowe
1. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku Uczestnika w celu wyłonienia zwycięzcy Konkursu i przyznania nagrody.
2. Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na umieszczenie swojego wizerunku w materiałach publikowanych przez Organizatora i na stronie internetowej Organizatora, w celu promocji Konkursu lub idei Konkursu.
3. Regulamin konkursu opublikowany jest na stronie www.rowerowypoznan.pl.