Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 28 czerwca 2021 podczas Walnego Zebrania członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Poznań – „Sekcja Rowerzystów Miejskich” wybrali nowe władze! Stanowisko Prezesa stowarzyszenia objął Tadeusz Mirski.

Tadeusz jest osobą doświadczoną w zarządzaniu zespołem. Pełnił funkcję Prezesa Stowarzyszenia Rowerowy Poznań w latach 2015-2017. Główny cel nowo wybranego prezesa pozostaje zbieżny z dotychczasowymi priorytetami stowarzyszenia – Rowerowy Poznań działa jako organizacja ekspercka w kwestiach związanych z rozwojem infrastruktury rowerowej, reprezentuje stronę społeczną w kontaktach z władzami oraz współpracuje z jednostkami organizacyjnymi Miasta Poznania; promuje rower jako najbardziej efektywny środek transportu w mieście i edukuje, zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców Poznania. Ponadto dodatkowym celem Tadeusza na najbliższą kadencję jest rozbudowa kadr stowarzyszenia i rozwijanie bazy naukowej poprzez współpracę ze środowiskiem akademickim. Stowarzyszenie chce otworzyć się na nowe pokolenia mieszkańców i mieszkanek Poznania oraz podążać za potrzebami wynikającymi ze zmian klimatu.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Rowerowy Poznań wybrało także nowy zarząd. Wiceprezesami stowarzyszenia pozostają Karol Raniszewski oraz Agnieszka Guźniczak-Beim.

Po 4 latach wytężonej pracy ze stanowiska prezesa ustąpił Andrzej Janowski. Jako członkowie i członkinie stowarzyszenia chcielibyśmy serdecznie podziękować Andrzejowi za skuteczną działalność na rzecz promocji rozwoju ruchu rowerowego w Poznaniu. Jednocześnie trzymamy kciuki za realizację nowych wyzwań, które czekają na niego w Zarządzie Dróg Miejskich w Poznaniu!

Pozostałe zdjęcia z komunikatu prasowego:

Kategorie: Aktualności