24 września 2022 roku po raz ósmy przez Poznań przejechał Tweed Ride – rowerowy korowód w stylu retro. To jedno z najpopularniejszych wydarzeń organizowanych przez nasze stowarzyszenie i na pewno jedyne o tak odświętnym charakterze.

Co roku w imprezie bierze udział ok. 60. uczestników w strojach nawiązujących do początków XX wieku. I tym razem nie zabrakło więc kaszkietów, kapeluszy, garniturów, sukienek z falbanami oraz – obowiązkowo – tweedowych marynarek.

Zgodnie z tradycją imprezy, najlepiej wystylizowani rowerzyści zostali nagrodzeni w konkursie. Nie była to jednak łatwa decyzja, ponieważ z roku na rok poziom stylizacji  jest coraz wyższy. 

Hasło tegorocznej edycji, „Mariaż starego z nowym”, dobrze oddawało ideę, jaka stała za trasą przejazdu (przy aktualnym poziomie zaawansowania prac remontowych w mieście, ustalenie tejże było niemałym wyzwaniem!). Miejscem startu był bowiem zabytkowy, choć niedawno zmodernizowany Rynek Łazarski.

Po opuszczeniu Łazarza udaliśmy się na równie klimatyczne Jeżyce, by finalnie dotrzeć do mety, na którą w tym roku wybrano ogród hotelu, znajdującego się przy ulicy Libelta 33. Obiekt mieści się w eleganckiej, odrestaurowanej willi z nowoczesną oficyną, co także pasowało do wybranego przesłania.

Uczestnicy zaprezentowali swoje stroje w konkursie na najlepszą stylizację. Podczas obrad jury, uczestnicy korzystali ze słodkiego poczęstunku, a także testowali stylowe rowery elektryczne na stoisku partnera wydarzenia.

Sympatycy przejazdu mogą być pewni, że za rok Tweed Ride znów przejedzie przez Poznań. Natomiast już w 2024 roku czeka nas dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy.

Podziękowania dla uczestników, przedstawicieli mediów oraz partnerów wydarzenia: hotelu Liberte 33, sklepów: RoweryStylowe.pl i Miler Menswear oraz Sceny Roboczej.

Zdjęcia: Karol Raniszewski