Tweed Ride Poznań 2016W sobotę, 1. października organizowaliśmy Tweed Ride – retro przejazd rowerowy. Była to okazja, by przywdziać nieśmiertelny tweed, zawiązać kokardę we włosach, założyć muszkę do koszuli i… ruszyć w miasto na swoim bicyklu. Elegancki przejazd przykuwał uwagę przechodniów, został uwieczniony na wielu zdjęciach i odnotowany w mediach.

Jakub Krzyżański, WTKTweed

Retro przejazd rowerowy odbył się w Poznaniu po raz drugi. Za pierwszym razem impreza odbyła się w ramach Święta Cyklicznego, w czerwcu 2015. Jesienią pogoda i stroje często są w kratkę, uznaliśmy więc, że to dobry moment, by przywdziać grube sploty, tweedy i pepitki, wyciągnąć z szafy szelki i kaszkiety. Jak na ironię, pierwsze październikowe popołudnie okazało się wyjątkowo ciepłe. Nie przeszkodziło to jednak ponad 20 uczestnikom przejazdu, którzy zaskoczyli nas dopracowanymi stylizacjami.

Tweed Ride Poznań moda kreacjeTea

Po przejeździe przez Stary Rynek i sesji zdjęciowej na dziedzińcu Urzędu Miasta, przejechaliśmy na na Plac Wolności. Tam, korzystając z eleganckiego wybiegu – fontanny – uczestnicy zaprezentowali się wraz ze swoimi rowerami. Wybór najlepszych kreacji był wyjątkowo trudny, na szczęście zadanie było podzielone między jury (przydzielenie nagród i wyróżnień), a samych przebranych (przydzielenie nagrody publiczności). Po pokazie można było dowiedzieć się czegoś więcej na temat tweedu przy herbacie i herbatnikach.

przejazd rowerowy poznań Twist

Zakończeniem wydarzenia, tuż po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, była potańcówka w rytmach swingu na Świętym Marcinie, prowadzona przez zespół Swing Craze. Zabawa towarzyszyła imprezie “Rytmy Marcina”, w ramach której przewidziano liczne atrakcje muzyczne i taneczne dla mieszkańców Poznania. Święty Marcin stał się najbardziej muzykalną ulicą tego dnia, a dzięki nam także… najbardziej stylową.

Tweed Ride mężczyźni styl PoznańTo be continued

Retro przejazdy rowerowe pod mianem “Tweed Ride” lub “Tweed Run” cieszą się dużą popularnością na Świecie, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych. W Polsce, jako Rowerowy Poznań jesteśmy najprawdopodobniej pionierami tej nowej, stylowej tradycji. Wszystko wskazuje na to, że będziemy ją kontynuować. Zainteresowanym polecamy śledzić fan page: Tweed Ride Poznań, a wszystkim uczestnikom tegorocznego wydarzenia bardzo dziękujemy!

ALBUM NA FACEBOOKU >>

Tweed Ride Rowerowy PoznańPodziękowania

Nagrody w konkursie na najlepszą stylizację ufundowali: Stalowy Borys, Zaczarowane warkocze, Hunk, Polyhedra, Rowery Miejskie Electra Poznań.

Specjalne atrakcje dla Uczestników proponowali: FoodPorN, NooNah, Jazz & Silk Merino.

Zdjęcia w albumie: Fotografia Przemysław Turlej

nagrody-tweed-ride