Na wiadukcie PST Szymanowskiego powinna była powstać wygodna, dwukierunkowa droga dla rowerów. Nie powstanie, bo zdecydowano, że wiadukt zostanie jedynie wyremontowany, bez żadnych udogodnień dla rowerzystów. W zastanej sytuacji nie pomaga także przebieg gazociągu oraz dylatacji oddzielającej buspasy.

W tej sytuacji, gdy przetarg został już rozstrzygnięty i prace się zaczęły, pozostało szukanie rozwiązań za pomocą organizacji ruchu. I takim rozwiązaniem – niepozbawionym wad – jest wpuszczenie ruchu rowerowego na buspasy. Skręty w niektórych kierunkach będą mocno utrudnione.

Mamy nadzieję, ze uda się wspólnie z ZarzZarz Dróg Miejskich w Poznaniu wypracować rozwiązania, które maksymalnie złagodzą związane z tym niedogodności i problemy. Dziękujemy prezydentowi Mariuszowi Wiśniewskiemu za szybką reakcję, oraz radnym Marii Lisieckiej-Pawełczak, Dorocie Bonk-Hammermeister i Pawłowi Sowie za zainteresowanie się problemem i złożenie interpelacji.

Apelujemy także, aby nie zapomnieć o potrzebie zapewnienia bezpiecznego i sprawnego ruchu rowerowego przy okazji remontu kolejnych wiaduktów – następny w kolejności jest wiadukt PST Słowiańska.

Zobacz także:
komunikat na stronie miasta
interpelacja radnych
nasza publikacji z lipca 2018, gdy zdecydowaliśmy się opisać cały problem

Kategorie: Aktualności