Rowerzyści dla Seniorów

Co może być lepsze od jazdy na rowerze?
Podzielenie się tą przyjemnością z kimś innym!
Jako Rowerowy Poznań rozpoczynamy nowy projekt: Rowerzyści dla Seniorów.

Nawiązaliśmy współpracę z poznańskim Domem Pomocy Społecznej na Ugorach, który jest zarazem domem dla ponad setki seniorów, starszych poznaniaków. Chcielibyśmy podzielić się z nimi naszą pasją i dać im możliwość doświadczenia na nowo Poznania w sposób, na jaki nie mogliby sobie pozwolić. Chcemy pokazać, jak kwitnie teraz zieleń na Cytadeli, jak ożywają brzegi Warty, jak zmienia się centrum i osiedla, z którymi seniorzy byli przez lata związani.

Dzięki wsparciu Inkubatora WINS udało nam się pozyskać specjalną rikszę z wygodną kanapą z przodu dla seniorów i małym wspomaganiem elektrycznym dla prowadzących z tyłu. Riksza jest przemyślana w najdrobniejszych detalach.

Nie poradzilibyśmy sobie jednak z realizacją tego pomysłu bez Was! Poszukujemy kilkunastu wolontariuszy, którzy chcieliby się również zaangażować w nową inicjatywę, mają możliwość poświęcenia czasu innym ludziom i tak jak my uwielbiają jazdę na rowerze!

Dowiedz się, jak zostać wolontariuszem – i dołącz do nas! >>

 

Inspiracja

Świetny pomysł, prawda? Cóż, niestety nie jest nasz. Inspirujemy się inicjatywą „Cycling Without Age”, która narodziła się w 2012 roku w Danii, a obecnie realizowana jest w 37 krajach na całym świecie. Charakterystycznych rikszy jest już ponad 1500! Mamy nadzieję, że dzięki naszym doświadczeniom wkrótce i w innych polskich miastach pojawią się podobne trójkołowce.

Riksza w projekcie

Nasza riksza, specjalnie dostosowana do potrzeb seniorów, została zaprojektowana i zrealizowana w Wielkopolsce przez firmę FlexiCargoBike.

 

Inkubator WINS

Inicjatywa „Rowerzyści dla Seniorów” jest realizowana w roku 2018 dzięki grantowi z Inkubatora WINS, prowadzonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w partnerstwie z Urzędem Miasta Poznania i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Kontakt

Zainteresował Cię nasz projekt? Masz pytania?

Napisz do nas na adres: seniorzy@rowerowypoznan.pl

Telefon kontaktowy ws. projektu: 515-323-393

Projektem opiekują się: Tadeusz Mirski i Karolina Baranowska

 

Zostań rowerowym wolontariuszem-pilotem! >>