Razem twórzmy rowerową społeczność Poznania! Chcesz do nas dołączyć? Dowiedz się, jak działamy, i odezwij się!

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań – „Sekcja Rowerzystów Miejskich” powstało na początku lat 90. XX wieku. Od początku zabiegaliśmy o tworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni w Poznaniu oraz popularyzację ruchu rowerowego. Zależy nam na tym, żeby rzetelnie i profesjonalnie reprezentować miejskich rowerzystów w poznańskim dyskursie. Staramy się o nowe rowerowe inwestycje, angażujemy się w ich przygotowywanie i dbamy o poprawę jakości.

Naszym celem numer jeden jest stworzenie w Poznaniu takich warunków, żeby na rowerze można było komfortowo i bezpiecznie dotrzeć pod każdy adres. Infrastruktura powinna być na tyle atrakcyjna, żeby chcieli z niej korzystać zarówno rodzice z dziećmi, ludzie biznesu, studenci czy emeryci. Krok po kroku zbliżamy się do tej wizji.

Działalność naszego Stowarzyszenia rozszerza się o nowe obszary, które przyciągają i pasjonują inne osoby z rowerowego świata. Prowadzimy edukację rowerową dla dzieci i dorosłych, organizujemy spotkania i przejazdy integrujące rowerową społeczność. Ciągle mamy nowe pomysły i jesteśmy zawsze otwarci na współpracę!

Zapraszamy do naszego grona wszystkich tych, którzy zgadzają się z naszymi wartościami, którym zależy na Poznaniu i chcieliby zmieniać go razem z nami! Dołącz do nas – poznaj fantastycznych ludzi, rozwiń swoje umiejętności i zrób coś dla swojego miasta!

Chcesz działać z nami? Po prostu wyślij nam wiadomość! Napisz kilka słów o sobie i tym, co Cię interesuje w Rowerowym Poznaniu. Na pewno odpowiemy!

kontakt@rowerowypoznan.pl

Razem możemy więcej!