Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć. Nie jest jednak nadmiernie szybki – jadąc nim, dostrzeżesz wszystko wokół siebie. Jeśli zaś natrafisz na coś interesującego, z łatwością zatrzymasz się i zaspokoisz swoją ciekawość.

Podróżując rowerem, często zawiera się nowe znajomości. Nie przeszkadzają w tym – tak jak w samochodzie – szyby z hartowanego szkła czy blaszana karoseria.

Jeśli zdecydujesz się na rower, nie będzie dotyczył Cię problem korków. Na dwóch kółkach łatwo się przez nie przedostać. Nie ma też kłopotów ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania. Rower można przypiąć do latarni, znaku drogowego czy ogrodzenia. Jest więc wymarzonym pojazdem na codzienne podróże po mieście: do szkoły, na zakupy, do znajomych, na trening czy choćby do kina.

Rowerem można odbywać wycieczki po mieście i w jego okolicach. Możesz wspaniale spędzić na nim wakacje. Warto wybrać się w dłuższą podróż rowerem po kraju lub po prostu zabrać go ze sobą pociągiem.