Rowerzyści dla Seniorów

Co może być lepsze od jazdy na rowerze?
Podzielenie się tą przyjemnością z kimś innym!
Zapraszamy do udziału w projekcie “Rowerzyści dla Seniorów”.

Nawiązaliśmy współpracę z poznańskim Domem Pomocy Społecznej na Ugorach, który jest zarazem domem dla ponad setki seniorów, starszych poznaniaków. Chcielibyśmy podzielić się z nimi naszą pasją i dać im możliwość doświadczenia na nowo Poznania w sposób, na jaki nie mogliby sobie pozwolić. Chcemy pokazać, jak kwitnie teraz zieleń na Cytadeli, jak ożywają brzegi Warty, jak zmienia się centrum i osiedla, z którymi seniorzy byli przez lata związani.

Dzięki wsparciu Inkubatora WINS udało nam się pozyskać specjalną rikszę z wygodną kanapą z przodu dla seniorów i małym wspomaganiem elektrycznym dla prowadzących z tyłu. Riksza jest przemyślana w najdrobniejszych detalach.

Nie poradzilibyśmy sobie jednak z realizacją tego pomysłu bez Was! Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby się również zaangażować w ważną społecznie inicjatywę, mają możliwość poświęcenia czasu innym ludziom i tak jak my uwielbiają jazdę na rowerze!

Dowiedz się, jak zostać wolontariuszem – i dołącz do nas! >>

 

Inspiracja

Świetny pomysł, prawda? Cóż, niestety nie jest nasz. Inspirujemy się inicjatywą “Cycling Without Age”, która narodziła się w 2012 roku w Danii, a obecnie realizowana jest w 37 krajach na całym świecie. Charakterystycznych rikszy jest już ponad 1500! Mamy nadzieję, że dzięki naszym doświadczeniom wkrótce i w innych polskich miastach pojawią się podobne trójkołowe pojazdy.

Riksza w projekcie

Nasza riksza, specjalnie dostosowana do potrzeb seniorów, została zaprojektowana i zrealizowana w Wielkopolsce przez firmę FlexiCargoBike.

 

Uruchom projekt w swoim mieście

Spodobała Ci się inicjatywa „Rowerzyści dla Seniorów”, ale nie mieszkasz w Poznaniu? Możesz uruchomić taki projekt w swoim mieście!

Sprawdź, co jest potrzebne, żeby uruchomić projekt >>

 

Inkubator WINS

Inicjatywę “Rowerzyści dla Seniorów” mogliśmy uruchomić w 2018 r. dzięki grantowi z Inkubatora WINS, prowadzonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w partnerstwie z Urzędem Miasta Poznania i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Kontakt

Zainteresował Cię nasz projekt? Masz pytania?

Napisz do nas na adres: seniorzy@rowerowypoznan.pl

Telefon kontaktowy ws. projektu: 501-071-572

Projektem opiekuje się: Marta Sztafarek

 

Zostań rowerowym wolontariuszem-pilotem! >>