Stowarzyszenie tworzy kilkadziesiąt osób, które aktywnie zmieniają Poznań na bardziej Rowerowy. Wśród nas są zarówno ludzie młodzi, jak i doświadczeni działacze społeczni i specjaliści.

Większość naszych działań realizujemy w wydzielonych podgrupach: infrastrukturalnej (pracuje nad projektami dotyczącymi zmian w przestrzeni miasta), edukacyjnej (szerzy wiedzę m. in. na temat bezpiecznej jazdy rowerem, zrównoważonego transportu, poprawnej infrastruktury) i organizacyjno-wizerunkowej (promuje rower jako środek transportu, organizuje eventy i dba o formalności i integrację).

Chcesz nas poznać albo do nas dołączyć? Napisz do nas lub wpadnij na jedno z naszych spotkań. Zapraszamy!

Zarząd
(od 31.10.2023)


Tadeusz Mirski – prezes. Od lat zaangażowany w obszarze innowacji, obecnie mentor w inkubatorze innowacji społecznych. Absolwent gospodarki przestrzennej i zarządzania. Pasjonat miasta. Interesuje się tematyką kryzysu klimatycznego, współczesnych wyzwań społecznych, a czas wolny chętnie spędza, grając w bilard, planszówki czy odwiedzając kina studyjne.

 

Karol RaniszewskiKarol Raniszewski – wiceprezes. Stara miłość nie rdzewieje – w jego przypadku do roweru. Od dziecka zapalony rowerzysta, choć potem wiele lat spędził za kierownicą samochodu. Do dwóch kółek powrócił kilka lat temu, przekonując się, że to najszybszy, najwygodniejszy i najprzyjemniejszy środek transportu. Do działania napędza go energia miasta. W stowarzyszeniu dba o to, aby nowe inwestycje w infrastrukturę rowerową były jak najlepszej jakości.

 

Marta Sztafarek – wiceprezeska. Rowerem jeździ przez cały rok. W stowarzyszeniu zajmuje się głównie tematyką rowerowej edukacji oraz koordynuje projekt „Rowerzyści dla Seniorów”. Z wykształcenia biofizyk. W wolnych chwilach lubi podglądać przyrodę, gotować i słuchać muzyki.

 

Adam Beim – członek zarządu. Z zawodu architekt, z zamiłowania urbanista. Miłośnik miasta i dobrej,  przyjaznej człowiekowi przestrzeni. W pracy (i poza nią) dużo podróżuje, podpatrując rowerowe rozwiązania z innych miast. Poza ruchem rowerowym interesuje się tanim lataniem, a wiedzę w tym temacie wykorzystuje w praktyce. W Stowarzyszeniu od wielu lat.

 

Bogumiła Socha – członek zarządu.

Andrzej Łukaszewski – członek zarządu.

 

Komisja Rewizyjna

Jan Felcyn (przewodniczący)
Daniel Malecki
Andrzej Janowski

Kontakt:

kontakt@rowerowypoznan.pl