Stowarzyszenie tworzy kilkadziesiąt osób, które aktywnie zmieniają Poznań na bardziej Rowerowy. Wśród nas są zarówno ludzie młodzi, jak i doświadczeni działacze społeczni i specjaliści.

Większość naszych działań realizujemy w wydzielonych podgrupach: infrastrukturalnej (pracuje nad projektami dotyczącymi zmian w przestrzeni miasta), edukacyjnej (szerzy wiedzę m. in. na temat bezpiecznej jazdy rowerem, zrównoważonego transportu, poprawnej infrastruktury) i organizacyjno-wizerunkowej (promuje rower jako środek transportu, organizuje eventy i dba o formalności i integrację).

Chcesz nas poznać albo do nas dołączyć? Napisz do nas lub wpadnij na jedno z naszych spotkań. Zapraszamy!

Zarząd
(od 25.06.2022)


Tadeusz Mirski – prezes. Od lat zaangażowany w obszarze innowacji, obecnie mentor w inkubatorze innowacji społecznych. Absolwent gospodarki przestrzennej i zarządzania. Pasjonat miasta. Interesuje się tematyką kryzysu klimatycznego, współczesnych wyzwań społecznych, a czas wolny chętnie spędza, grając w bilard, planszówki czy odwiedzając kina studyjne.

 

Karol RaniszewskiKarol Raniszewski – wiceprezes. Stara miłość nie rdzewieje – w jego przypadku do roweru. Od dziecka zapalony rowerzysta, choć potem wiele lat spędził za kierownicą samochodu. Do dwóch kółek powrócił kilka lat temu, przekonując się, że to najszybszy, najwygodniejszy i najprzyjemniejszy środek transportu. Do działania napędza go energia miasta. W stowarzyszeniu dba o to, aby nowe inwestycje w infrastrukturę rowerową były jak najlepszej jakości.

 

Marta Sztafarek – wiceprezeska. Rowerem jeździ przez cały rok. W stowarzyszeniu zajmuje się głównie tematyką rowerowej edukacji oraz koordynuje projekt „Rowerzyści dla Seniorów”. Z wykształcenia biofizyk. W wolnych chwilach lubi podglądać przyrodę, gotować i słuchać muzyki.

 

Agnieszka Guźniczak-Beim – członkini zarządu. Jest przykładem tego, że rowerzystą miejskim nie trzeba się urodzić. Jeździć na rowerze nauczyła się dość późno (w pierwszej klasie podstawówki). Początkowo była “niedzielną rowerzystką”, potem długi czas przekonywała się do roweru jako środka transportu, by teraz od wiosny do jesieni korzystać z niego na co dzień. Kiedy nie jeździ – lata. Uwielbia podróże, odkrywanie nowych miejsc i smaków. W pracy i w Stowarzyszeniu działa w obszarach HR-u i marketingu.

 

Adam Beim – członek zarządu. Z zawodu architekt, z zamiłowania urbanista. Miłośnik miasta i dobrej,  przyjaznej człowiekowi przestrzeni. W pracy (i poza nią) dużo podróżuje, podpatrując rowerowe rozwiązania z innych miast. Poza ruchem rowerowym interesuje się tanim lataniem, a wiedzę w tym temacie wykorzystuje w praktyce. W Stowarzyszeniu od wielu lat.

 


Andrzej JanowskiAndrzej Janowski – członek zarządu.
Zabiega o Poznań przyjazny pieszym i rowerzystom. Lubi działalność społeczną, prowadzi w bramie kamienicy na poznańskim Łazarzu kino sąsiedzkie – Kino w Bramie 46. Rowerem cargo wozi dzieci do żłobka i przedszkola. Z zawodu radca prawny.

 

Komisja Rewizyjna

Jan Felcyn (przewodniczący)
Daniel Malecki
Marek Makowski

Kontakt:

kontakt@rowerowypoznan.pl