Spodobał Ci się pomysł? Myślisz o tym, żeby dołączyć do grona wolontariuszy-pilotów, którzy jeżdżą razem z seniorami? Sprawdź, na czym polega to zadanie i zgłoś się!

Strona główna projektu „Rowerzyści dla Seniorów” >>

Nasz projekt polega przede wszystkim na wspólnych przejazdach rikszą z seniorami, ale zależy nam na tym, żeby nie skończył się on na pojedynczych wycieczkach. Liczymy, że wspólne przejazdy będą szansą rozmowy, poznania się i zbudowania relacji między seniorami i wolontariuszami.

Szukamy zatem osób, które są gotowe się zaangażować, potrafią słuchać, zależy im na drugim człowieku i chciałyby zrobić coś dobrego. My zadbamy, żeby zapewnić Wam odpowiednie przygotowanie i komfortowe warunki do przejazdów.

Na co możesz liczyć?

  • Każdy wolontariusz na początku przechodzi szkolenie uwzględniające obsługę rikszy, kontakt z seniorami, kontakt z DPS, naukę pierwszej pomocy i organizację pracy
  • Riksza posiada wspomaganie elektryczne, które wspiera osobę prowadzącą pojazd.
  • Riksza jest odpowiednio wyposażona w zabezpieczenia, apteczkę, koce i najpotrzebniejsze materiały. Regularnie sprawdzana jest pod kątem bezpieczeństwa.
  • Nasi opiekunowie cały czas czuwają nad projektem i na bieżąco pomagają rozwiązywać wątpliwości. Również w gronie wolontariuszy pomagamy sobie wzajemnie i wymieniamy doświadczeniami.
  • Wolontariusze są odpowiednio ubezpieczeni.

Czego my oczekujemy?

  • Otwartości na seniorów i umiejętności pracy z nimi. Zrozumienia dla ludzkich słabości, humorów, potrzeb zdrowotnych.
  • Odpowiedzialności. Na drodze, w kontaktach z seniorami i kontaktach z nami.
  • Możliwości regularnych spotkań z seniorami. Nie chodzi nam o pojedyncze przygody, a osoby, które mogą się zaangażować na dłużej.

Jeśli masz możliwość wzięcia udziału w projekcie, zgłoś się! Czekamy na Ciebie!
A może znasz kogoś, komu możesz go polecić? Podziel się informacją!

Wypełnij formularz poniżej. Jeśli masz jakieś pytania, możesz je wysłać pod adres: seniorzy@rowerowypoznan.pl