W ramach projektu Miejska Akademia Rowerowa współpracujemy z poznańskimi firmami, które chcą przeszkolić swoich pracowników z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście. Jak to działa oraz jak zgłosić swoją firmę do udziału w szkoleniach przeczytasz poniżej.

Na czym polegają szkolenia i jak przebiegają?

Szkolenia z miejskiej jazdy rowerem odbywają się w niewielkich grupach (zwykle 2-3 osoby), pod okiem doświadczonych Trenerów. O dogodnej godzinie (zwykle około 17:00), grupa spotyka się z Trenerem pod siedzibą firmy, by przejechać wyznaczoną trasą w granicach Poznania. Po drodze instruktor tłumaczy jak prawidłowo korzystać z różnego typu infrastruktury dla rowerzystów, na co zwracać uwagę, by jeździć przepisowo i bezpiecznie.

Jakie są korzyści dla firmy i pracowników?

Pracownicy mają szansę przekonać się do roweru jako środka transportu w mieście. Osoby, które dojeżdżają do pracy rowerem mogą poprawić swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę, a ci dla których to będzie pierwsza okazja do tego, aby się przesiąść, być może przekonają się, aby choć od czasu do czasu postawić na dwa kółka. Firma wspiera zdrowe nawyki wśród pracowników i stwarza szansę do integracji.

Jakie koszty czy wkład organizacyjny  jest po stronie firmy?

Projekt finansowany jest ze środków Miasta Poznania. Firma, ani pracownicy nie ponoszą żadnych kosztów. Po stronie organizacyjnej potrzebne jest wyznaczenie jednej osoby (np. Specjalisty ds. HR / EB) , z którą Koordynator Projektu może kontaktować się, aby prowadzić komunikację z pracownikami, ustalić termin szkolenia itd. Podczas przejazdu pracownicy muszą posiadać własne, sprawne rowery (mogą być to rowery wypożyczone, ale jest to w zakresie uczestników).

Jak zgłosić swoich pracowników?

Udostępnij swoim pracownikom wiadomość o projekcie z prośbą, aby zainteresowani uzupełnili FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Co ważne, w pytaniu „W jaki sposób dowiedziałeś się o projekcie?” pracownicy powinni wybrać pole „Inne” i wpisać nazwę firmy – tak, aby Koordynator wiedział, że są to zgłoszenia firmowe, a nie indywidualne. Prosimy również, by osoba koordynująca udział w projekcie po stronie firmy skontaktowała się z nami za pośrednictwem maila: akademia@rowerowypoznan.pl. 

Liczba miejsc jest ograniczona, zachęcamy do jak najszybszych zgłoszeń!

Kategorie: Aktualności