Z bruku w centrum korzystamy wszyscy: rowerzyści, piesi, rodzice z wózkami, osoby niepełnosprawne czy starsze. Wszyscy wiemy, że krzywa i dziurawa kostka brukowa jest nie tylko niewygodna, ale także niebezpieczna.

Zagłosuj teraz w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2019 na projekt ogólnomiejski nr 38: „Bruk przyjazny pieszym, wózkom, rowerzystom”. Zagłosuj i zmień z nami miasto! https://pbo2019.um.poznan.pl/glosowanie#projekt_01

O filmie:
Krzywy bruk na ulicach Starego Miasta to nie tylko zmora rowerzystów, ale także czynnik wykluczający wielu mieszkańców Poznania. Postać alpinisty ma za zadanie symbolicznie pokazać, ile trudności sprawia poruszanie się po dziurawych i nierównych ulicach.

Dzięki środkom finansowym z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego można zeszlifować kostkę brukową i ułożyć ją na nowo. Dzięki tej inwestycji uda się zachować zabytkowy charakter ulic, które jednocześnie staną się przyjaźniejsze dla osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami, osób starszych, czy wreszcie rowerzystów.

Projekt jest inicjatywą Stowarzyszenia Rowerowy Poznań i jest to kontynuacja zwycięskiego pomysłu zgłoszonego w zeszłym roku w budżecie obywatelskim. Do tej pory Miasto Poznań wyremontowało ul. Woźną, Wodną oraz Ślusarską.

Dzięki środkom z PBO 2019 jest szansa pozyskać 2 mln zł! W pierwszej kolejności sugeruje się wyremontowanie ulicy Paderewskiego i Szkolnej.

Szczegóły projektu i instrukcja głosowania: http://www.roweroweprojekty.pl/projekt/ogolnomiejski-bruk-przyjazny-pieszym-wozkom-rowerzystom

Kategorie: Aktualności