Rozpoczynamy nowy projekt: „Rowerzyści dla Seniorów”. Chcemy podzielić się naszą pasją z seniorami z Domu Pomocy Społecznej i zaprosić ich do wspólnego odkrywania miasta z perspektywy wygodnej rowerowej rikszy. Poszukujemy wolontariuszy, którzy są gotowi zaangażować się w inicjatywę.

Projekt „Rowerzyści dla Seniorów” realizowany jest przez Rowerowy Poznań we współpracy z Domem Pomocy Społecznej na Ugorach (przy Parku Szelągowskim). Jako stowarzyszenie pozyskaliśmy specjalną rikszę dostosowaną do potrzeb seniorów. W tym miesiącu zorganizujemy też szkolenie dla wolontariuszy zainteresowanych udziałem w projekcie. Odpowiednio przygotujemy ich z zakresu obsługi rikszy, bezpiecznego poruszania się po drogach, kontaktu z seniorami i pierwszej pomocy.

Wspólne przejazdy seniorów i wolontariuszy mają być okazją do poznawania miasta, podziwiania przyrody w parkach, rozmów, wspomnień i dzielenia się doświadczeniami. Trójkołowa riksza będzie się na pewno regularnie pojawiała na Cytadeli, Wartostradzie czy Starym Mieście. Mamy nadzieję, że będzie ona tylko sposobem na nawiązanie bliższych relacji.

Zainteresował Cię nasz projekt? Dowiedz się więcej i zgłoś! Szukamy osób, które mogą się zaangażować i chcą zrobić coś dobrego dla innych.

Strona główna projektu „Rowerzyści dla Seniorów” >>
Strona z formularzem rekrutacyjnym dla wolontariuszy >>