Święto Cykliczne PoznańTegoroczny przejazd w ramach Święta Cyklicznego zorganizowaliśmy pod hasłem „Zasilamy miasto”. Tworzymy dobrą energię Poznania i tę dobrą energię było widać w sobotę! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Święto Cykliczne - przejazd w PoznaniuW sobotę, 11 czerwca, o 21.30, spod pomnika Starego Marycha wyruszył oświetlony przejazd rowerowy. Stowarzyszenie Rowerowy Poznań zorganizowało go w ramach ogólnopolskiego Święta Cyklicznego.

Kolorowe rowery nocąWydarzenie odbyło się pod hasłem „Zasilamy miasto!”. Organizatorzy chcieli wskazać na dobrą energię, która charakteryzuje poruszanie się na rowerze.

Światła roweryJak pokazuje mapa stworzona w ramach European Cycling Challenge, ruch rowerowy to alternatywny wobec samochodów, przyjazny krwioobieg Poznania. Rowerzyści codziennie podróżują po całym Poznaniu, do pracy, szkoły, na zakupy i spotkania, poruszając się jedynie siłą swoich mięśni, redukując korki, hałas i zanieczyszczenie. Taki transport sprzyja zrównoważonemu rozwojowi nowoczesnego miasta, jest nieszkodliwy dla mieszkańców, zasila handel w śródmieściu, i sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu użytkowników.

Rowerowy Poznań 2016Pozytywna energia przemieszczania się rowerem została zaznaczona przez iluminację pojazdów. Najbardziej kreatywne rozwiązania zostały docenione nagrodami. Przejazd zakończył wieczorny piknik nad Wartą.

Polyhedra PoznańDziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i już zapraszamy na kolejny przejazd we wrześniu!

Brzeg Wschodni PoznańFot. Iza Mazurek, „Cho na foty”