Sprawdziliśmy, jak działa poznański #popupbikelane na ul. Kościuszki, czyli droga dla rowerów która została wyznaczona w związku pandemią koronawirusa. Zmierzyliśmy tam ruch w popołudniowym szczycie i porównaliśmy z danymi z liczników rowerowych. Wynik zaskoczył nawet nas… Koniecznie obejrzyj nasz film! 🎥👇

Pierwsza COVIDowa zmiana dla rowerzystów w centrum Poznania to sukces frekwencyjny, który widać nie tylko gołym okiem. Poziom ruchu rowerowego na ul. Kościuszki pod Starym Browarem jest wyższy niż w pozostałych punktach pomiaru rowerzystów i wynosi 157 rowerów na godzinę!

Przypomnijmy – w połowie sierpnia z ul. Kościuszki zniknęła słynna tabliczka „Rowerzysto, przeprowadź rower 70 metrów”. Pod Starym Browarem jeden pas ruch przeznaczono na drogę dla rowerów, dzięki czemu rowerzyści i piesi zyskali możliwość zachowania dystansu społecznego, który jest bardzo potrzebny w dobie pandemii koronawirusa. Przy okazji więcej osób ma szanse zmienić nawyki komunikacyjne i wybrać rower jako najzdrowszy sposób przemieszczania się po mieście.

Kategorie: Aktualności