W ten weekend mieliśmy przyjemność gościć w Poznaniu przedstawicieli i przedstawicielki kilkunastu miejskich organizacji rowerowych z całej Polski.

Podczas wizyty studyjnej nasi goście mieli m.in. okazję przeanalizować, jak doszło do rowerowych zmian w Poznaniu, jak zostały one zaplanowane i jak są realizowane. Podzieliśmy się naszymi doświadczeniami w prowadzeniu organizacji pozarządowej i jej roli w rowerowych zmianach w mieście.

W niedzielę, podczas kilkugodzinnego przejazdu rowerami pokazaliśmy „w terenie” zrealizowane inwestycje, rozwiązania, które premiują ruch rowerowy, a nie są powszechnie stosowane w Polsce, jak trasy ulicami z uspokojonym ruchem dzięki wyeliminowaniu tranzytu czy skrzyżowania dostępne tylko dla dla rowerów (Kościuszki/Solna/Kulasa, Jarochowskiego/Hetmańska). Spotkanie zakończyliśmy rozmowami o zacieśnianiu współpracy między rowerowymi organizacjami.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z miejskich organizacji rowerowych z Zielonego Mazowsza, Warszawskiej Masy Krytycznej, Rowerowej Łodzi, Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, Bydgoskiego Ruchu Miejskiego, Rowerowego Białegostoku, Bractwa Rowerowego z Radomia, Rowerowych Gliwic, Świdnika Miasta Dla Rowerów, Edukacji rowerowej 2.0, Porozumienia Rowerowego – Lublin Rowerem, Idei przez miasto, Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, Rodzinnej Szkoły Rowerowej oraz posłowi Frankowi Sterczewskiemu, założycielowi Parlamentarnego Zespołu ds. Transportu Rowerowego, za obecność i inspirujące rozmowy!

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Akcja – Wielka Rowerowa Ewaluacja >>