W środę 14 stycznia na konferencji prasowej Prezydent Miasta Poznania powołał stanowisko oficera rowerowego, czyli specjalisty do spraw polityki rowerowej.

Warto zaznaczyć, że powołanie oficera rowerowego było naszym postulatem, który zaprezentowaliśmy podczas kampanii Rowerowy Poznań 2014 i zarówno Jacek Jaśkowiak jak i Maciej Wudarski zadeklarowali poparcie dla niego w swojej kampanii wyborczej. Doświadczenie innych polskich miast wskazuje, że wola jest kluczowa i bierzemy konkurs na to stanowisko za jej dobry prognostyk. Dzięki tej decyzji Poznań dołączy do innych miast w Polsce, gdzie o ruchu rowerowym myśli się na poważnie i systematycznie się go rozwija.

Oczywiście wiele będzie zależeć od wyboru odpowiedniej osoby. Dobrze, by umiała stawiać ambitne cele i potrafiła doprowadzić do ich realizacji. Co więcej, ze strony urzędu powinien być zapewniony odpowiednio wysoki budżet na realizacje celów.

Jako Stowarzyszenie deklarujemy chęć współpracy i wsparcia oficera rowerowego, szczególnie w pierwszej, najtrudniejszej fazie jego pracy.

Jacek Jaśkowiak popiera nasze postulaty

Więcej artykułów na ten temat:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,17262193,Po_co_Poznaniowi_oficer_rowerowy_.html
http://epoznan.pl/news-news-54889-Poznan_ma_inzyniera_ruchu,_a_bedzie_mial_oficera_rowerowego
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/oficer-rowerowy-i-miejski-inzynier-ruchu-w-poznaniu-jedzie,3100820,art,t,id,tm.html